Najlepszy polski ekogroszek

Nie da się ukryć, że efektywność systemu grzewczego jaki posiadamy w naszym domu w dużej mierze zależy od tego jakiego materiału opałowego używamy. Jeśli jesteśmy posiadaczami starego kotła, w którym rozpalamy węgiel lub też drewno opałowe to należy liczyć się z tym, że często może dochodzić do utraty ciepła. Nie warto jednak od razu myśleć o wymianie kotła ale należy zastanowić się nad zmianą materiału opałowego.

Efektywne ogrzewanie ekogroszkiem

ekogroszek pieklorzNa dzień dzisiejszy całe mnóstwo osób posiada w swoim domu systemy centralnego ogrzewania. Niemniej jednak w takich systemach stosuje się najczęściej dość drogie materiały opałowe. Ceny za jedną tonę węgla w ostatnich latach zaczęły gwałtownie rosnąć. Dlatego wiele osób zaczęło zastanawiać się czy nie byłby lepszym rozwiązaniem zrezygnowanie z węgla na rzecz innych materiałów opałowych. Szczególnie dużym uznaniem w ostatnim czasie zaczął cieszyć się ekogroszek Pieklorz. Firma ta od wielu już lat znana jest jako producent bardzo dobrej jakości materiałów opałowych. Produkcją ekogroszku zajmują się od stosunkowo niedawna ale już ich produkt zdążył zyskać wielką popularność. Sam ekogroszek jest materiałem wyglądającym jak bardzo małe granulki. Ich średnica w większości przypadków nie przekracza 25mm. W związku z tym, że jest to materiał tak drobny to doskonale się on spala. Najlepszym sposobem do spalania ekogroszku jest używanie kotłów z automatycznym podajnikiem.

Na dzień dzisiejszy całe mnóstwo osób posiada w swoim domu kotły przystosowane do spalania ekogroszku. Jedynym naszym zadaniem jest więc kupno tego materiału opałowego. W ostatnim czasie jest on dostępny zarówno w marketach jak i na składach materiałów opałowych. W marketach najczęściej występuje on w postaci workowanej.