grawerowanie laserowe

Negocjacje z firmami w kwestii grawerowania laserem

Moja firma od jakiegoś już czasu potrzebowała firmy outsourcingowej, która zajęła by się dla nas znakowaniem laserem. Ponieważ działaliśmy w Warszawie wiedziałem, że nie będzie problemu ze znalezieniem punktu, który wykonałby dla nas zlecone zadanie.

Grawerowanie laserowe i dobre ceny

grawerowanie laseroweJa jednak wolałem podpisać z kontrahentem od razu umowę na dłużej. Zaprosiłem do biura przedstawicieli większych firm, które w ofercie miały grawerowanie laserowe by wysłuchać ich propozycji. Najpierw przybył do mnie przedstawiciel największej firmy tego rodzaju w regionie. Opowiadał o tym jak wygląda w jego zakładzie znakowanie laserem, o tym, że jest to najwyższa jakość i gwarancja zadowolenia. Opinie w Internecie jakie na ich temat znalazłem potwierdzały tę wersję wydarzeń. Był u nich również dostępny hot stamping, który co prawda nie był mi potrzebny teraz, ale co do którego miałem przeczucie, że prędzej czy później się przyda. Był to kolejny plus dla tej firmy. Spisałem jakie są ceny za znakowanie i rzetelnie wykonywane grawerowanie laserowe w Warszawie i powiedziałem, że oddzwonię i powiem, jaka jest moja decyzja. Kolejny przedstawiciel handlowy, który wszedł do mojego biura reprezentował firmę nieco mniejszą, co dawało mi nadzieję na to, że może będzie on bardziej skłonny do negocjacji. Nie pomyliłem się – ceny za grawerowanie laserowe były tutaj znacznie niższe, tymczasem człowiek z którym rozmawiałem był bardziej skłonny do innych ustępstw. Znakowanie laserem również było tutaj tańsze, niestety nie było raczej widoków na to, że do oferty dołączy hot stamping. Mimo wszystko na ten moment oferta drugiego przedstawiciela była znacznie lepsza, i ostatecznie to z nim podpisałem umowę roczną umowę na grawerowanie laserowe.

Ponieważ był to bardzo udany rok, gdy zobaczyłem się z nim ponownie spytałem jakie zniżki może mi udzielić, za podpisanie kolejnego roku. Po krótkich negocjacjach ubiliśmy interes.