Niedrogie samochody dla dzieci

 

Rodzice kupują swoim dzieciom przeróżne zabawki, które mają na celu wszechstronny rozwój dziecka. Jedne uczą myślenia, liczenia czy śpiewania, a inne stymulują rozwój fizyczny. Dobra zabawka przede wszystkim powinna być dostosowana do wieku dziecka.

Jak działa samochód elektryczny dla dzieci?

samochody dla dzieciMaluchy są bardzo aktywne i ciężko im usiedzieć na miejscu. Często zmieniają zabawę, a jeżeli mają za dużo zabawek, to najczęściej szybko się nimi nudzą. Jednak są pewne modele zabawek, które podobają się wszystkim maluchom i długo się nie nudzą. Mogą to być samochody dla dzieci, które są zasilane akumulatorami. Pojazdy elektryczne są dozwolone dla dzieci od wielu trzech lat, ponieważ konieczne jest samodzielne sterowanie pojazdem. Niektóre modele aut, posiadają na wyposażeniu zdalnie sterowany pilot, który umożliwia przejęcie kontroli nad pojazdem przez rodzica. Jest to bardzo przydatna funkcja w trakcie spaceru, ponieważ kiedy dziecku znudzi się kierowanie pojazdem lub będzie chciał pospacerować, to rodzic nie musi samochodu pchać. Auta mają jeden lub dwa fotele z oddzielnymi pasami bezpieczeństwa, więc maluchy siedzą stabilnie w pojeździe w trakcie jazdy. Mają boczne lusterka, tapicerkę kształtem przypominającą oryginalną, światła led z przodu i z tyłu oraz niewielki bagażnik na rzeczy dziecka. Dzięki wydajnym akumulatorom i mocnym silnikom, pojazdy elektryczne mogą uzyskać maksymalną prędkość kilku kilometrów na godzinę. W sprzedaży znajdziemy modele dla jednego lub dwójki dzieci.

Kierowanie pojazdem na akumulator dla dziecka jest bardzo proste, choć wymaga nieco ćwiczeń na początku. Maluch musi opanować kierownicę, pedał gazu i kilka przycisków znajdujących się na kierownicy. Najczęściej po kilku dniach, dzieci mogą już samodzielnie jeździć.