Nowoczesne urządzenia do inspekcji i badań nieniszczących

 

Rozwój technologiczny pozwala obecnie na bardzo szeroki dostęp do różnorodnych metod badań, inspekcji technicznych i prześwietleń, które nie mają negatywnego wpływu na badane obiekty.

Nowoczesne metody badań i inspekcji

prześwietlarki bagażuNiesie to za sobą szereg korzyści. Pierwszą z nich jest niewątpliwie możliwość bardzo szybkiego uzyskania precyzyjnych wyników i informacji. W sytuacjach, gdy na podjęcie decyzji ma się tylko chwilę, szybkość badania ma ogromne znaczenie. Takie działanie zapewnia na przykład radiografia komputerowa, która pozwala nie tylko na skrócenie badań pacjentów, wystawienie ich na mniejsze promieniowanie i uzyskanie dokładniejszych wyników prześwietlenia. Radiografia pozwala także na przeskanowanie podejrzanych obiektów, takich jak porzucony na dworcu lub lotnisku bagaż. Dzięki temu nie trzeba ryzykować przy ich otwieraniu: przenośne urządzenie pomoże w ocenie zawartości i tego, czy jest bezpieczna. Podobne zastosowanie maja prześwietlarki bagażu na lotniskach, węzłach komunikacyjnych i innych strategicznych miejscach. Dają one natychmiastowe i dokładne rezultaty i pokazują nie tylko kształty przedmiotów, ale także pomagają ocenić, z jakiego materiału zostały one wykonane. Wysoki poziom precyzji w inspekcjach czysto technicznych zapewniają także takie urządzenia jak defektoskop ultradźwiękowy. Ten pierwszy gwarantuje dokładne sprawdzenie przy użyciu ultradźwięków materiałów i sprzętu w laboratoriach i zakładach produkcyjnych oraz w czasie inspekcji w terenie, na przykład zbiorników czy rur. Bardziej inwazyjna metoda badania to na przykład wideoendoskop, który ma zastosowanie zarówno w medycynie (diagnostyka strun głosowych), jak i w badaniach technicznych. To na przykład badanie rur i innych trudnodostępnych przestrzeni, które pozwala na uzyskanie bardzo dokładnego obrazu w czasie rzeczywistym.

Sprawia to, że badania są szybkie i efektywne, a ich rezultat pozwala natychmiast podjąć decyzję co do kolejnych kroków i metod działania.

Sprawdź ofertę: www.dpidea.pl