O czym pamiętać kupując słuchawki do biegania?

 

Ważnym elementem wyposażenia każdego biegacza są buty, odpowiednie ubrania, a także… słuchawki. Muzyka pozwala nam skupić się w pełni na bieganiu, a także pracy naszego organizmu. Aby móc cieszyć się ulubionymi piosenkami podczas uprawiania sportu, warto wybrać odpowiednie słuchawki.

Słuchawki do biegania – jak wybrać?

słuchawki dla aktywnychKażdy biegacz, który nie wyobraża sobie treningu bez muzyki, zna ten ból – podczas biegu słuchawki wypadają z uszu, a czasami nawet nie zdążymy ich złapać, przez co plączą się lub spadają nam na podłogę. Wychodząc biegać, lepiej nie zajmować sobie głowy słuchawkami przewodowymi, które podczas uprawiania sportu przynoszą więcej nerwów, niż przyjemności z biegania. Słuchawki dedykowane dla aktywnych są skonstruowane w taki sposób, że nawet podczas intensywnego treningu pozostają w naszych uszach. Dobrym rozwiązaniem są słuchawki bezprzewodowe – nie posiadają kabli, więc nie mają jak się plątać. Ich minusem jest jednak wykorzystywanie technologii Bluetooth, która pochłania dość sporo energii i osłabia baterię telefonu. Dodatkowo, tego typu słuchawki trzeba regularnie ładować. Warto przyjrzeć się słuchawkom, które zakłada się za małżowinę uszną. Mocujemy je przez to w miejscu, dzięki czemu nie wypadają nawet przy wyjątkowo intensywnym biegu. Ważne jest to, by podczas kupowania słuchawek wybrać te, które nie izolują nas za bardzo od otoczenia. Jest to bardzo przydatna cecha w domu, gdy chcemy się zrelaksować. Biegnąć jednak przez ulicę i przebiegając czasami przez przejścia dla pieszych, warto mieć kontakt z otoczeniem.

Wybierając słuchawki do biegania, warto kupić te, które nie będą przeszkadzać, lecz umilać codzienny rytuał biegania. Jeżeli nie przeszkadzają nam standardowe słuchawki, jak najbardziej możemy przy nich pozostać – jeżeli jednak musimy zatrzymywać się, by je poprawić, zdecydowanie czas, by pomyśleć o zmianach.