O skutecznej deratyzacji słów kilka

 

Problem gryzoni stale występuje. Ze względu na szereg chorób, które mogą przenosić, a także spustoszenia w infrastrukturze naszej działalności, poleca się usługi profesjonalistów. Jak wygląda walka ze szczurami? W jaki sposób tworzy się plan działania zwalczania szkodników? Które działalności są szczególnie narażone na występowanie tych szkodników?

Metody skutecznej deratyzacji

deratyzacjaSzczury i ludzie są nierozłączni. Już od starożytności aktywność tych gryzoni siała spustoszenia w magazynach z żywnością. W średniowieczu, aktywność szczurów wpływała na przenoszenie śmiertelnej wówczas choroby, jaką była dżuma. Obecnie, mimo dostępnych metod i znacznie wyższych warunków higienicznych, aktywność szkodników dalej nam szkodzi. Skuteczna deratyzacja wprowadzana jest etapowo, zwłaszcza na dużych przestrzeniach. Do tego celu wykorzystuje się różnorodne metody, wśród których znajduje się: kładzenie trutek, pryskanie chemikaliami, czy stawianie profesjonalnych pułapek. Ze względu na skalę problemu, czasami zabiegi należy wykonywać wielokrotnie. Szczury mają bardzo wysoką odporność na choroby, są też niesamowicie inteligentne i szybko adaptują się do różnych warunków. Ich tryb życia głównie przebiega nocą, a za dnia poruszają się najsłabsze osobniki. Deratyzacja może trwać od kilku dni do kilku tygodni. Profesjonaliści wyznają, że nierzadko muszą wracać w to samo miejsce po parę razy, bo mimo wyeliminowania zagrożenia, warunki naturalne przyciągnęły inne szkodniki.

Przede wszystkim narażone są placówki rolnicze, gospodarstwa, fabryki związane z przemysłem spożywczym, rzeźnie, czy te miejsca, gdzie znajduje się dużo odpadów organicznych. Plan działania powinien obejmować wykorzystanie różnorodnych metod w taki sposób, by w jak najmniejszym stopniu zakłócać funkcjonowanie danego miejsca.