malowanie proszkowe

Odświeżenie wyglądu auta – najlepsze malowanie proszkowe

Mój poczciwy seacik ma już 6 lat. Wszystkie naprawy i potrzeby serwisowe staram się załatwiać na bieżąco, udając się regularnie do serwisu. Wychodzę z założenia, że samochód na który przeznaczam regularnie małe kwoty, będzie mi służył przez jak najdłuższy czas.

Malowanie proszkowe i renowacja felg

malowanie proszkoweJestem również pedantem, jeżeli chodzi o zewnętrzny wygląd auta, ubytki w karoserii staram się retuszować równie na bieżąco co w pozostałych kwestiach. Miejscowość Gliwice to wyjątkowe miasto, szczególnie jeżeli chodzi o ilość miejsc parkingowych w centrum. Chociaż pewnie nie różnie się w tej kwestii w stosunku do innych miast Polski. Regularnie co jakiś czas natykam się i spostrzegam nowe przetarcia, wgniecenia i ubytki w lakierze. Jedną rzeczą na którą osobiście nie mam czasu oraz wiedzy jest renowacja felg aluminiowych. Skoro już zadbać o samochód, to kompleksowo. Oddając samochód do odpowiedniego warsztatu, wybrałem wariant piaskowanie i malowanie. Niestety cała operacja jest dosyć czasochłonna, poza tym najlepsze malowanie proszkowe na śląsku alufelg wymaga po prostu ich wyschnięcia. Tak więc zostawiłem samochód na dwa dni. Kiedy już otrzymałem telefon, że samochód jest do odbioru, zaraz po zakończeniu pracy wsiadłem w autobus i dojechałem we wskazane miejsce. Zbliżając się do warsztatu, już widziałem że na zewnątrz stoi mój samochód, dodatkowo cały umyty, pewnie aby zrobić lepsze pierwsze wrażenie efektu końcowego.

Kiedy zbliżyłem się do niego, oczom mym ukazał się widok praktycznie nowych, odbijających światło, pięknie wyglądających srebrnych felg. Zupełnie jak 6 lat temu.