izolacja piwnicy

Piszę pracę o izolacji piwnicy

Studiuję na trzecim roku. Profesor prosił o napisanie i wygłoszenie pracy. Osoba, która się na to zdecyduje nie będzie musiała przystępować do egzaminu. Praca ma być interesująca i dotyczyć naszego kierunku.

Izolacja pionowa na każdej budowie

izolacja piwnicyStudiuję budownictwo. Bardzo lubię moją uczelnię i chętnie biorę udział w dodatkowych pracach. Zawsze się zgłaszam do takich zadań. Postanowiłem napisać pracę o izolacji, którą powinno się zakładać przy budowie domów, bloków czy firm profesor zaakceptował mój temat. Praca musi zostać skończona w ciągu dwóch tygodni. Następnie będę musiał ją przeczytać przed całym moim kierunkiem. Teram był bardzo interesujący. Na szczęście było sporo literatury fachowej w nasze bibliotece. Wiedziałem, że szybko da mi się pracę napisać. Izolacja pionowa była bardzo dobrze opisana we wszystkich książkach, które wypożyczyłem. Izolacja przeciwwodna była w jasny i prosty sposób opisana w artykule, który znajdował się w branżowym czasopiśmie. Dokładna izolacja piwnicy była polecana w każdej budowie. Nieważne czy piwnica miała być w domu czy w bloku. Izolacja przeciwwilgociowa była słabo opisana. W każdej książce nie było konkretnych informacji na ten temat. Będę musiał iść do czytelni i tam poszukać czegoś bardziej odpowiedniego. Hydroizolacja fundamentów była najprostszą sprawą. Tak samo jak hydroizolacja piwnicy. Mój wujek był budowlańcem i on w bardzo prosty sposób przekazywał mi swoją wiedzę. Zawsze starał się to robić w sposób praktyczny. To dzięki niemu wybrałem ten kierunek. Jak dowiedział się o czym pisze pracę to od razu przekazał, że jest to temat na czasie.

Osuszanie murów jest teraz podobno częstą usługą wykonywaną przez firmy. Wiele deweloperów w naszej okolicy nie wykonywało instalacji i sporo osób przez to ma w domu wilgoć i grzyby.