Po treningu pamiętaj o regeneracji

 

Trenujesz w siłowni? A może biegasz? Nie zapominaj, że po zakończonym treningu koniecznie trzeba zadbać o regenerację. Dzięki temu organizm, w tym głównie mięśnie, szybciej wróci do normalnego stanu. Szczególnie po intensywnych zajęciach potrzebujemy uzupełnić składniki odżywcze w organizmie. Jeśli nie chcesz sobie zaszkodzić, to pamiętaj o tym.

Warto sięgnąć po regenerujące suplementy

regenerujące suplementy crossfitPo wyczerpującym treningu organizm potrzebuje czasu, by wrócić do siebie. Możemy mu w tym pomóc. Nie można wówczas zapominać o uzupełnieniu białka i węglowodanów. Nie czekajmy z tym zbyt długo, pierwszy posiłek powinien się pojawić już kilkanaście minut po zakończonym wysiłku. Czasem można skorzystać z suplementów, w dużej ilości dostępnych w sklepach oraz internecie. Niech jednak suplementy i posiłki współegzystują ze sobą, nie zastępujmy jednych drugimi i na odwrót, bo to nic nie da albo da niewiele. Jeśli chodzi o regenerujące suplementy crossfit jest jedną z dyscyplin, w których odżywki sprawdzą się znakomicie. Wiadomo, jak wyczerpujące są zajęcie, szczególnie kiedy przygotowujecie się do jakichś zawodów i szukacie wysokiej formy. Po zakończeniu treningu sięgnijcie po jakiś białkowy preparat, kreatyna będzie równie pomocna. Do tego oczywiście aminokwasy, czyli BCAA, a także węglowodany, w końcu energia będzie nam potrzebna także po wyjściu z siłowni czy zejściu z biegowej trasy. W przypadku ciężarów możecie również pomyśleć o jakichś preparatach na stawy.

Sport to zdrowie, prawda znana od lat. O dobre samopoczucie warto jednak zadbać. Na nic zdają się dziesiątki przebiegniętych kilometrów i godzin spędzonych na siłowni, jeśli nie pomożesz organizmowi odpowiednio się zregenerować. To ważne także z innego powodu. Wspomniane zawody z crossficie – nic nie ugrasz, jeśli zamęczysz swoje ciało, a organizm odpłaci ci za to np. kontuzją.