Polecane projekty unijne

 

Od kiedy Polska stał się członkiem Unii Europejskiej, zaczęliśmy mieć możliwości zabiegania o przyznanie funduszy na różnego rodzaju dotacje. Skorzystały z tego zarówno miasta, wsie, jak i przedsiębiorcy oraz statystyczni obywatele naszego kraju. 

Czy w kujawsko-pomorskiem są projekty unijne?

projekty unijne - kujawsko pomorskieJeśli chcemy uzyskać dotację z Unii Europejskiej, musimy wziąć udział w projekcie. Są one organizowane przez Urzędy Marszałkowskie oraz podległe im instytucje. Projekty unijne mają różny profil, by być jak najbardziej dopasowanymi do wyznaczonych celów. A są nimi na przykład walka z bezrobociem, aktywizowanie seniorów, wdrażanie nowych technologii, czy też uzyskanie funduszy na własną działalność gospodarczą. Za przystąpienie do projektu oczywiście nic nie płacimy, jest ono całkowicie darmowe. Wystarczy jedynie spełniać jego kryteria oraz wypełnić kilka niezbędnych dokumentów. Czas trwania projektów unijnych jest bardzo zróżnicowany, bowiem są takie, które trwają kilka tygodni, ale i takie, jakie trwają dwa-trzy miesiące. Są one z reguły podzielone na etapy, podczas których weryfikowane są postępy uczestników i w zależności od nich, przechodzą oni do kolejnych etapów lub nie docierają dalej. Jeżeli zainteresowały nas projekty unijne – kujawsko pomorskie jest regionem, w którym mamy ich bardzo dużo. Zarówno tych adresowanych do firm, jak i zwykłych Polaków. Niektóre z projektów umożliwiają ubieganie się o naprawdę duże pieniądze, co stanowi dużą motywację dla uczestników.

Nie da się ukryć – dzięki Unii Europejskiej żyje się nam lepiej i bardziej dostatnio. Środki, jakie zostały pozyskane dzięki projektom unijnym idą w miliardy euro. To potężny zastrzyk gotówki, który przyniósł same pozytywy, zarówno naszym obywatelom, jak i Polsce.