Polecane urządzenie do ozonowania

W obecnych czasach regularne odkażanie stało się normą dla wielu ludzi, którzy są świadomi zagrożeń jakie się znajdują w ich otoczeniu. Na rynku można znaleźć nie tylko specjalne środki odkażające, ale także urządzenia do ozonowania.

Ile czasu trzeba ozonować samochód?

nowoczesne urządzenie do ozonowania samochoduGeneratory ozonu nie są nowością na rynku, gdyż już od wielu lat są wykorzystywane w przemyśle spożywczym czy odkażaniu wody. Jednak dopiero pandemia sprawiła, że ludzie zaczęli się masowo interesować takimi urządzeniami. Poza generatorami do odkażania pomieszczeń i żywności, dostać można urządzenia do dezynfekcji klimatyzacji w samochodzie, gdyż także tam gromadzi się bardzo dużo, potencjalnie niebezpiecznych drobnoustrojów. Jeżeli chcemy kupić nowoczesne urządzenie do ozonowania samochodu, to trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Nie mniej jednak jest to inwestycja na długie lata, ponieważ używa się go średnio kilka razy w miesiącu. Generator ozonu jest wyjątkowo skutecznym urządzeniem, które pozwala na całkowitą likwidację bakterii, wirusów, pleśni czy grzybów z przewodów klimatyzacji czy wnętrza pojazdu. Ozon stosowany w tym zabiegu, jest silnie toksyczny i aseptyczny, przez co ani ludzie ani zwierzęta nie mogą przebywać w samochodzie w momencie jego użytkowania. Samochód nie ma dużej powierzchni, zatem wystarczy go ozonować od dwudziestu do trzydziestu minut, aby uzyskać zadowalające efekty. Producenci generatorów samochodowych zalecają, aby powtarzać zabieg ozonowania co kilka tygodni.

Choć ciągle stosunkowo mało osób słyszało o generatorach ozonu do własnego użytku, to ich popularność systematycznie rośnie. Na pewno korzystanie z nich jest bardziej opłacalne niż wykonywanie usługi ozonowania klimatyzacji samochodowej w salonie czy warsztacie.