Pompowanie sprężarką trzustulitrową

 

Duży samochód wymaga poważnych środków, które są równie potężne co maszyna, którą będzie obsługiwać. Jestem kierowcą ciągnika siodłowego i na co dzień mam do czynienia z wielkimi gabarytami samochodów.

Trzysta litrów sprężonego powietrza

sprężarka powietrza 300lPojazd taki jak ciągnik siodłowy to wielka maszyna, która wymaga bardzo wielkich nakładów ostrożności oraz uwagi, jeden moment rozproszenia i nieszczęście gotowe. Pompowanie kół to szczególnie ciekawe zajęcie, które jednak może skończyć się nieszczęśliwie, niejeden zamyślony człowiek wykonujący ta czynność miał okazję posmakować strachu i obawy o swe życie. Koło pozostawione na zbyt długi czas z podłączonym doń kompresorem, który nie posiada odpowiednich zabezpieczeń, może skończyć się niebezpiecznym i strasznym w konsekwencjach wybuchem. Jak widać ostrożności nigdy za wiele, ale to nieuniknione ryzyko. Mi w czynności pompowania kół pomaga sprężarka powietrza 300l, tak wielki zbiornik pozwala mi bez żadnych problemów, szybko i sprawnie napompować wszystkie koła w moim pojeździe, a nawet i w naczepach do niego podłączonych. Odpowiednio duży zbiornik umożliwia także podłączenie klucza dynamometrycznego, co znaczenie ułatwia wszelkie prace typu wymiana kół. Testowałem sprężarki o mniejszych pojemnościach zbiornika, ale nie spełniały one moich oczekiwań, co do tego sprzętu. Sprężone powietrze, mono że niebezpieczne, to jednak jest niezbędne i spełnia swoją funkcję znakomicie. Próby zastąpienia go innymi substancjami nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, inne gazy były zwyczajnie za drogie, a płynne substancje za ciężkie.

Kupując sprężarkę do swojego domu czy zakładu należy zawsze mieć na względzie nasze wymogi i to jak wielkiego zbiornika będziemy potrzebować. Trzysta litrów jest odpowiednie dla mnie, ale dla wielu wystarczy pewnie dwieście czy nawet zwykłe pięćdziesiąt litrów.