Popularny szrot samochodowy!

Większość pojazdów jest użytkowana przez około dziesięć – piętnaście lat i w tym czasie korzysta z nich przynajmniej kilku właścicieli. Im więcej lat ma dany samochód, tym ma gorszy stan techniczny. Kiedy jego naprawa przestanie się opłacać, to trafi na szrot.

Jakie samochody znajdziemy na szrocie?

szrot poznańNa polskich drogach każdego dnia dochodzi do setek tysięcy kolizji i wypadków drogowych. Oczywiście nie każdy z nich oznacza kasację pojazdu, ale wiele z nich kończy się  naprawą, która może że sporo kosztować. Jeżeli wycena koniecznych prac nie przekracza wartości rynkowej, to warto inwestować w jego stan techniczny. W przeciwnym wypadku najlepiej jest oddać samochód na złom, bo można za niego dostać kilkaset złotych. Jeżeli jest nam potrzebny dobry szrot Poznań jest miastem, w którym działa kilka takich punktów. Na złomowisku można zostawić pojazd, ale też kupić używane części pochodzące z zezłomowanych pojazdów. Na szrot można samodzielnie przywieźć pojazd jeżeli jest on w stanie jeździć lub na lawecie. Jeżeli właściciel nie jest w stanie tego zrobić, to można  skorzystać z usługi odbioru wraku z posesji lub dowolnego miejsca. Po przyjeździe na złomowisko, samochód jest ważony w celu ustalenia czy jego waga jest zgodna z danymi wpisanymi w dowód rejestracyjny. Jeżeli okaże się, że pojazd jest lżejszy, to za każdy brakujący kilogram właściciel musi dokonać stosownej dopłaty. Po przyjęciu samochodu, były właściciel otrzymuje specjalne potwierdzenie zezłomowania, z którym musi się udać do odpowiedniego urzędu.

Na szrotach w całym kraju można znaleźć niemalże każdy pojazd. Część z nich posiada niewielkie wizualnie uszkodzenia, ale są też auta nadające się tylko do całkowitej kasacji. Jeżeli pojazdy posiadają niezniszczone poszczególne części, to są one pozostawiane i wystawiane na sprzedaż.