Popyt na meble kolonialne

 

Budownictwo mieszkalne indywidualne spowodowało, że izby mieszkalne nabrały rozmiarów pozwalających na solidne umeblowanie i zaspokojenie potrzeb mieszkańców pod każdym względem. Również fakt, że taki dom jest zwykle miejscem docelowym mieszkańców, zachęca do wyposażenia domu zgodnego z aspiracjami mieszkańców. W taki trend doskonale wkomponowują się meble kolonialne. 

Jakie regały są dostępne?

wyjątkowe regały kolonialnePośród wielu różnych szaf bibliotecznych, najbardziej wyróżniające są wyjątkowe regały kolonialne. Prym wiodą tutaj meble indyjskie, ewentualnie chińskie. Szczególnie je wyróżnia to, że są wykonane z litego drewna orientalnego takiego, jak palisander, mango, czy akacja. Regały te posiadają po kilka półek w pionie lub w poziomie. Regał pionowy zakończony jest zwykle zwieńczeniem i dodatkowo wyposażony w drabinkę, bo jego wysokość sięga sufitu. Regały poziome mają również ornamentykę wykończeniową, a ponadto blat górny zewnętrzny jest doskonałym miejscem do ekspozycji innych przedmiotów, np. lampy, patery ,czy fotografii w ramkach. Elementem dekoracyjnym są oryginalne wybarwienia drewna i pewna surowość wykonania. Pionowe regały kolonialne znajdują się szczególnie w obszarze zainteresowania kolekcjonerów książek. Wytrzymałość i udźwig tych regałów predestynują je do tego. Ponadto nie wchodzą w kolizję z innymi standardowymi meblami, jeśli znajdują się w tym samym pomieszczeniu.   Meble kolonialne to duży wydatek, jednak ze względu na ich jakość i trwałość, można przyjąć, że taki zakup to na całe życie, a może i następne pokolenia.

Nie trzeba nadmieniać, że przy takich meblach pozostałe umeblowanie i wystrój wnętrza powinny być bardzo skromne. Meble kolonialne oferują zarówno sklepy tradycyjne, jak i on-line w bardzo dużym wyborze. Każdy dostawca oferuje wiele wzorów , rozmiarów i kolorów.