Pościel dla dzieci

Wiele rodziców zastanawia się jaką wybrać pościel dla swojej pociechy, kiedy wyrasta już z tej pierwszej. Bardzo ważną kwestią do omówienia nie jest sama kołdra, która występuje w standardowych rozmiarach dla dzieci, jak sama poduszka. Dobrze dobrana poduszka pozwoli prawidłowo rozwijać postawę naszego dziecka.

Jak wybrać odpowiednią poduszkę dla dziecka

poduszki dla przedszkolakaTak samo w przypadku osób dorosłych, tak samo w przypadku dzieci bardzo ważnym elementem pościeli jest odpowiednio dobrana poduszka. Musi mieć ona prawidłowy kształt i co też bardzo ważne rozmiar. Nie możemy kupić poduszki dla przedszkolaka w rozmiarze poduszki dla osoby dorosłej. Pamiętajcie, że prawidłowa postawa i zdrowie naszego kręgosłupa jest bardzo ważne. Przy doborze poduszki należy zwracać uwagę na jej twardość i wymiary. Osobiście polecam Wam dla dziecka do lat 5 poduszkę o wymiarach 40 x 60 i wymiar kołderki 100 x 135, dla większych dzieci kołderkę 140 x 200 a poduszka 70 x 80 Nie tylko jest to odpowiednia wielkość dla przedszkolaków, ale przede wszystkim jest to standardowy wymiar i nie będziecie mieć żadnych problemów przy kupowaniu poszewek na te wymiary. Wystrzegajcie się niestandardowych wymiarów zarówno poduszek jak i kołderek, ponieważ przy kupowaniu pościeli będziecie mieć nie lada problem, żeby założyć ją na poduszkę czy też kołdrę. A nie chcecie zapewne mieć rozczarowanej miny dziecka, kiedy ukochana powłoczka w księżniczki czy też samochody nie będzie pasowała do wybranej przez Was pościeli.

Pamiętajcie również o tym, aby poduszka dla dziecka miała odpowiednie wypełnienie. Nie może go być zbyt dużo. Dodatkowo dobrze, aby poduszka była przeszyta w kilku miejscach, co spowoduje, że jej wypełnienie nie będzie się przemieszczało. Jak trochę poczytacie, to takie rady dają wszyscy pediatrzy, aby rozwój postawy dziecka postępował prawidłowo.