woodlike.com.pl

Poszukiwania dobrej terapii dla alkoholików

Od dłuższego czasu wiedziałam, że z moim ojcem nie jest najlepiej. Już bardzo długo nadużywał alkoholu i nie mogłam już patrzeć na to, jak z dnia na dzień stacza się coraz niżej. Kilka razy dobitnie z nim porozmawiałam. Po którejś z kolei rozmowie w końcu zgodził się on na to, aby wziąć udział w terapii dla alkoholików. Byłam bardzo zadowolona, że wreszcie się zgodził.

Gdzie w Łodzi znajdę terapię dla alkoholików?

dobra terapia dla alkoholików w ŁodziNie spoczęłam jednak na laurach, ponieważ bardzo dobrze wiedziałam, że jest to dopiero początek długiej drogi. Zależało mi jednak na tym, aby mu skutecznie pomóc. W pierwszej kolejności zdecydowałam się poszukać dla niego miejsca, gdzie mógłby odbyć odwyk. Całe szczęście znalezienie odpowiedniego ośrodka terapii uzależnień dla alkoholików w moim mieście nie było trudne. Bardzo szybko udało mi się znaleźć to, czego potrzebowałam. Był to ośrodek, w którego ofercie znajdowała się dobra terapia dla alkoholików w Łodzi. Miała ona bardzo dobre rekomendacje psychologów, lekarzy, a nawet byłych pacjentów, którym udało się wyjść z nałogu i teraz w ramach wolontariatu pomagali osobom uzależnionym od alkoholu. Pokazałam to miejsce mojemu ojcu i nadmieniłam, że dzięki temu, że znajduje się ono w Łodzi, niedaleko naszego miejsca zamieszkania, będę mogła go odwiedzać, gdy tylko zezwoli na to jego lekarz i terapeuta prowadzący.

Kilka dni później ojciec zjawił się w tym ośrodku. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się tak dobrych efektów. Terapia trwała około trzech miesięcy, a mój ojciec wrócił z niej naprawdę odmieniony. Wiem, że alkoholikiem pozostaje się do końca życia i ojciec musi teraz na siebie bardzo uważać. Jednak najważniejsze jest to, że jeśli jeszcze kiedyś poczuje potrzebę może ponownie zwrócić się o pomoc do tego ośrodka.

Scroll to Top