węgiel

Praca w kopalni i dobrej jakości węgiel

Większość mojej rodziny mieszka na Śląsku. Jednak ja wyprowadziłam się do Szczecina i jestem bardzo zadowolona, że mieszkam akurat tu. Po prostu przyjechałam tu na studia a po nich już tu zostałam.

Węgiel i przywileje górnicze

węgiel Jednak przy okazji urlopu czy chociażby świąt wracam w rodzinne strony. Dużo osób z mojej rodziny pracuje na kopalni. To naprawdę bardzo ciężka praca i wcale nie zazdroszczę im tego co muszą robić. Jednak w związku z tym gdzie pracują mają różnego rodzaju przywileje. Na przykład mają dobrej jakości węgiel w szczecinie, który po prostu dostają.Myślę, że jest to bardzo dobre skoro te osoby naprawdę ciężko pracują przy jego wydobyciu. Ogólnie teraz jest tani węgiel także nawet gdy komuś go zabraknie to po prostu można dokupić w przyzwoitej cenie. Jeden skład opału mieści się zaraz kolo kopalni. Jest to chyba najstarszy skład opalu w okolicy. Wujek dostaje zawsze węgiel w workach przed zimą i układa go starannie w piwnicy. Oczywiście nie wszyscy wolą węgiel w workach. Chociaż z mojego punktu widzenia tak naprawdę nie wiem na czym polega różnica. Zauważyłam ostatnio, że wujek używa też ekogroszek czego wcześniej nie robił. Po prostu ekogorszek dłużej trzyma ciepło. I nie trzeba tak często uzupełniać pieca. A szczególnie gdy są długie zimne noce ma to znaczenie. Nie trzeba po prostu w sobotę czy niedzielę zrywać się bardzo wcześnie rano tylko po to by napalić w piecu. Najbardziej lubię gdy wracam w rodzinne strony regionalne potrawy. Chyba nigdzie nie ma takich potraw jak właśnie tam. Chociaż kuchnia ta jest bardzo tłusta i treściwa i czasem jakiś posiłek potrafię naprawdę długo odczuwać.

Za to gdy tylko wracam do Szczecina przechodzę na lekkostrawną dietę. Jednak gdy tylko jadę w rodzinne strony nie mogę powstrzymać się by nie zjeść jakiś przysmaków, które uwielbiam.