firma sprzątająca

Praca wakacyjna w firmie sprzątającej

Nie wiedziałem za co mam się wziąć, gdy przyszły kolejne wakacje. Wiedziałem, że większość moich rówieśników spędzi je na odpoczynku i imprezach, niemniej ja zawsze byłem nieco ambitniejszy. Postanowiłem wziąć się za pracę – nie wiedziałem tylko za jaką. Oczywiście Bydgoszcz pełna była ofert do pracy sezonowej, i taką właśnie pracę udało mi się chwycić.

Firma sprzątająca i wysokie zarobki

firma sprzątającaZatrudniła mnie całkiem spora polecana firma sprzątająca – Bydgoszcz, która zaproponowała mi bardzo wysoką stawkę godzinową jak na pracę którą miałem wykonywać. Z początku spodziewałem się, że będę sprzątał szkoły i urzędy, ale okazało się, że sprzątanie nie jest moją działką. Do moich obowiązków miała należeć pielęgnacja ogrodów, oraz w wolnym czasie wycinka drzew. Niestety praktyka pokazała, że było odwrotnie – to w przerwie między kolejnymi wycinkami drzew mogłem zająć się spokojnym i relaksującym pielęgnowaniem ogrodu. Na szczęście sprzątałem bardzo rzadko – tylko w sytuacji w której jedna ze sprzątaczek nie przyszła do pracy i trzeba było ją zastąpić na czas, w którym ktoś inny miał przyjechać i ją zmienić. Mogłem trochę pozamiatać – w końcu pracowałem w firmie sprzątającej i się na to nastawiałem. W sumie to mogłem znaleźć sobie coś innego – Bydgoszcz była ogromna i pracy nie brakowało. Problem był taki, że wszędzie oferowali najniższą krajową albo i nawet nie, tu z kolei wypłata była naprawdę niezła. Czułem jednak każdy grosz jaki zarobiłem, choć muszę przyznać, że tym bardziej mnie on wówczas cieszył, gdy wreszcie przyszedł przelew.

Rodzice nie dowierzali, że udało mi się tak dużo zarobić w firmie sprzątającej. Do pracy w kolejnym miesiącu szedłem z uśmiechem na ustach – za taką stawkę mogłem sprzątać biura, pielęgnować ogrody czy wycinać drzewa całe wakacje, od świtu aż do zmierzchu.