zamki elektroniczne

Praktyka zawodowa w hotelu z zamkami elektronicznymi

Zacznę od tego, że jestem uczennicą jednego z Wrocławskich techników, w którym uczę się zawodu, jakim jest technik hotelarstwa. Kierunek ten jest w ostatnim czasie bardzo popularny wśród młodych ludzi, poza tym w naszym kraju cały czas otwierają się coraz to nowe hotele, także w tym zawodzie nie jest trudno znaleźć sobie pracę.

Czy zamki elektroniczne się zacinają?

zamki elektroniczneJa obecnie jestem w trzeciej klasie tego właśnie technikum. Podczas wakacji musiałam odbyć praktyki zawodowe w jednym z wrocławskich hoteli, które trwały dwa miesiące, czyli praktycznie całe moje wakacje, jednakże było warto poświęcić wakacje, gdyż dzięki tym praktykom bardzo dużo się nauczyłam, a poza tym udało mi się zarobić trochę pieniędzy. Praca w hotelu jednakże nie jest łatwa. Od samego rana trzeba ciężko pracować, na początku musiałam zawsze co rano sprawdzać, czy zamki hotelowe się nie zacinają, tak żeby goście nie mieli pretensji. W niektórych pokojach, co prawda zamontowane są zamki elektroniczne, jednakże trzeba było ” dmuchać na zimne ” i te zamki również sprawdzać. Ja głównie pracowałam na recepcji i przez cały dzień musiałam obsługiwać centrale telefoniczne, odbierać telefony i robić tym podobne rzeczy, co wbrew pozorom nie jest łatwe. Również musiałam nauczyć się obsługiwać znajdujący się lokalizator gps, który lokalizować karty do pokoi, a goście je bardzo często gubili, także ten sprzęt był wielokrotnie przeze mnie używany. Praktycznie codziennie od gości dochodziły zażalenia i skargi, że telewizory hotelowe się psują. Ja co prawda nie zajmowałam się ich naprawą, ale do moich obowiązków było wzywanie fachowca, który może sprawdzić co z tymi telewizorami się dzieje.

Generalnie rzecz biorąc na prawdę nie było łatwo, pracy było bardzo dużo, ciężko jest sprostać wymaganiom gości, które czasami bywają mocno przesadzone. Jednakże taki właśnie jest ten biznes i nic się na to nie poradzi. To gość jest najważniejszy i wszystko trzeba robić pod niego.

Więcej o wyposażeniu hoteli można znaleźć na: wandex.pl