Produkcja filmowa i filmy instruktażowe

 

Robiłam już różne produkcje filmowe, jednak filmy instruktażowe były dla mnie nowością. A w krótkim czasie zgłosiły się do nas aż trzy firmy z zapytaniem o wykonywanie takich filmów wideo. Jedna z nich to była firma kosmetyczna, druga firma przemysłowa, a trzecia firma zajmująca się szkoleniami bhp.

Produkcja filmów pokazowych

produkcja filmowaNasze pierwsze zlecenie miało znaleźć się na stronie sklepu internetowego. Potrzebne były filmy pokazujące jak się używa frezerki do paznokci, lampy UV do wykonywania paznokci metoda hybrydową, czy też do użytkowania urządzenia do domowej depilacji laserowej. Miał to był zestaw filmików dla klientów, żeby wiedzieli jak się używa takiego sprzętu. Druga firma chciała pokazać instruktaż używania nowego sprzętu wykorzystywanego do spawania metalu. Film instruktażowy miał być dołączany do produktu dostarczanego klientom biznesowym. Produkcja filmowa dla firmy ze szkoleniami bhp miał pokazywać głównie pierwsza pomoc w różnych wypadkach. To bardzo przydatne filmiki, które każdy powinien zobaczyć. Miały być one częścią pokazów szkoleniowych dla firm. Musieliśmy szybko działać, bo wszystkie trzy firmy zgłosiły się do nas mniej więcej w tym samym czasie. Dobrze ze mieliśmy dużą ekipę, więc się podzieliliśmy na trzy ekipy, żeby nie pracować przy jednym projekcie. Mogliśmy też liczyć wsparcie tych firm, bo to jednak specjalistyczne zagadnienia, o których nie mieliśmy pojęcia. Lepiej było się poradzić, żeby pokazać wszystko jak należy i nie popełnić żadnego błędu.

Dzięki oddelegowaniu zadań i dobrej współpracy udało się nam skończyć wszystkie trzy zlecenia w wyznaczonym terminie. Nie było lekko, ale daliśmy radę. Najważniejsze jest to, że produkcja została zakończona pomyślnie i grupa testowa dobrze je odebrała.