Profesjonalny montaż centralnego odkurzacza

Już od dobrych kilku lat w sprzedaży dostępne są specjalistyczne odkurzacze do systemu centralnego sprzątania. Są to nowoczesne urządzenia o dużej mocy, które umożliwiają sprawne odkurzanie dużych powierzchni bez konieczności przenoszenia odkurzacza. 

Kto się zajmuje montażem centralnych odkurzaczy? 

montaż odkurzaczy centralnychMałe, przenośne odkurzacze mają niewielką moc w porównaniu z centralnymi i są dość uciążliwe w samym sprzątaniu, ponieważ trzeba ciągle pamiętać o przełączaniu z kontaktu do kontaktu kabla zasilającego. W przypadku centralnych odkurzaczy, są one montowane na stałe na ścianie w piwnicy, pomieszczeniu gospodarczym, lub na strychu. Jeżeli zdecydujemy się na zakup takiego sprzętu, montaż odkurzaczy centralnych leży po stronie sprzedawcy, więc klient nie musi się niczym martwić. Zaraz po zakupie klienci umawiają się z fachowcami w celu umienia wizyty w domu, podczas której zostaną ustalone szczegóły przebiegu montażu. Ponieważ cała instalacja znajduje się w ścianach i pod podłogą, to konieczny jest niewielki remont. Zamontowanie odkurzacza z całą instalacją zajmuje maksymalnie kilka dni, w zależności od konstrukcji budynku i usytuowaniu pomieszczeń, ponieważ trzeba wykonać odpowiedni plan uwzględniający długość kabli. Odkurzacze centralne posiadają system samodzielnego chowania się węża w ścianie, dzięki czemu w pomieszczeniu nie ma śladu do montażu, ponieważ gniazdka odkurzacza są bardzo dyskretne. Jedynym przenoszonym elementem jest aluminiowa rura, którą łączy się z wężem ssącym. 

producenci na odkurzacze centralne udzielają aż dziesięcioletniej gwarancji, natomiast na akcesoria trzyletnią. Istnieje też możliwość wykupienia dłuższej gwarancji, aż na dwadzieścia pięć lat. Z roku rok przybywa zadowolonych klientów, stosujących system centralnego odkurzania.