Projekty wizualizacji mieszkań

W obecnych czasach bardzo liczy się postęp technologiczny, dlatego też nikogo nie powinno dziwić, iż powstają coraz częściej trójwymiarowe wizualizacje mieszkań zamiast fizycznych projektów. Dzieje się tak, gdyż projektowanie 3D jest o wiele tańsze niż wytwarzanie rzeczywistych dóbr. Przy tym są one bardzo łatwe do zmian.

Czasochłonne i skuteczne projektowanie wizualizacji mieszkań

rzuty 3d mieszkaniaWydawałoby się, iż praca projektanta wnętrz jest bardzo prosta, jak się jednak okazuje coraz częściej projekty te są tworzone w programach 3D. W związki z tym coraz częściej widujemy rzuty 3D mieszkania, ponieważ to o wiele tańszy sposób na ukazanie wybranych projektów wnętrzarskich potencjalnemu klientowi. Praca ta niestety jest nieco bardziej czasochłonna i wymaga odpowiedniego sprzętu oraz programów do pracy w trójwymiarze. Po pierwsze projekt wpierw się przetwarza na modele 3D. Całość wstępnie zostaje ustawiona. Następnie należy dodać kolor oraz teksturę, aby płynnie przejść do ogólnego ustanowienia środowiska w jakim znajduje się projekt. Dodaje się wtedy również światło oraz ustawia kamery, aby z łatwością można byłoby stworzyć zdjęcia rzutów z różnych perspektyw. Po wstępnym renderze projekt pokazywany jest do zatwierdzenia przed ogólnym renderingiem. Warto też zaznaczyć, iż twórca projektu konsultuje się ze zleceniodawcą na każdym etapie projektowania, aby uniknąć zbyt dużej ilości nagłych zmian.

Projektowanie trójwymiarowych wizualizacji mieszkań stało się bardzo popularne, gdyż pozwala przedsiębiorcom na znaczne obniżenie kosztów produkcji. To dzięki niemu nie ma potrzeby tworzenia fizycznych modeli wnętrz, które bardzo trudno potem zmienić. W programie 3D można w łatwy sposób ustawić wszelkie parametry na nowo przed rozpoczęciem renderu.