Prowadzenie imprez publicznych

Imprezy publiczne organizowane zarówno przez prywatne instytucje jak i władze regionalne to bardzo złożone widowisko. Jest zazwyczaj przygotowywane przy pomocy znacznych środków, gdyż organizatorom bardzo zależy, aby przyciągnąć jak największą ilość osób.  Na takich imprezach nie powinno zabraknąć osoby, która umiejętnie poprowadzi całe widowisko.

Wodzireje z Gdyni

wodzirej z GdyniJeśli organizatorowi zależy na satysfakcji uczestników imprezy to powinien im zapewnić oprócz dobrej organizacji, także odpowiednią osobą na stanowisko prowadzącego. Taka osoba powinna być przede wszystkim bardzo charyzmatyczna i potrafiąca przyciągnąć do siebie ludzi. Osoby takie nazywa się wodzirejami, a w mojej rodzinnej Gdyni kilku takich znam. Pewien znajomy wodzirej z Gdyni założył nawet firmę, która zajmuje się nie tylko prowadzeniem, ale nawet organizacją całej imprezy. Prawda jest taka, że dobry prowadzący to już połowa sukcesu, gdyż to ona potrafi zaciekawić ludzi i zachęcić ich do współpracy. Wiadomo, że na początku imprezy, zwłaszcza w sytuacjach, które wymagają pewnej korelacji z tłumem, występuje pewna bariera, którą trudno przełamać. To zadanie dla prowadzącego, który powinien zachęcić niektóre osoby do aktywnego uczestniczenia w spotkaniu. Dobry wodzirej potrafi to zrobić bez powodowania jednocześnie nadmiernego wstydu osobom, które zechcą się pokazać publicznie. Warte jest to naprawdę każdych pieniędzy.

Jeśli już o pieniądzach mowa to trzeba zaznaczyć, że prawdziwie utalentowani prowadzący kosztują i to nie małe pieniądze. Jeśli jednak zależy nam na udanej imprezie, to jak już wspomniałem, odpowiedni prowadzący to połowa sukcesu, więc myślę, że warto poświęcić na niego trochę gotówki, tym bardziej, że myślę iż sukces będzie w takim przypadku murowany.