Przedszkolaki

Wyposażenie przedszkoli rodzi wiele problemów. Dzieje się tak ze względu na niesamowite różnice wzrostowe (procentowe porównanie wzrostu grupy przedszkolaków) pomiędzy dziećmi na tym etapie edukacji. Dziecko powinno mieć możliwość nauki i zabawy w komfortowych warunkach, co nie jest możliwe w sytuacji gdy wyposażenie nie jest adekwatne do wzrostu dzieci.

Krzesło przedszkolne z regulacją wysokości

krzesło przedszkolneChoć wiele sprzętów, może mieć uniwersalne wymiary, są takie, które muszą być dopasowane bezpośrednio do użytkowników. Sprzętem takim jest między innymi krzesło przedszkolne. Zgodnie z badaniami, dziecko powinno sięgać nogami do podłogi, a łydki powinny znajdować się pod kątem prostym do kolan. Taka postawa jest istotna, ze względu na dalszy rozwój wychowanków przedszkoli. Dziecko w tym wieku szybko rośnie, a długotrwałe przebywanie w niewygodnej pozycji może powodować liczne wady postawy i wypaczenia układu kostno-stawowego. Doskonałym rozwiązanie byłyby krzesła dopasowane bezpośrednio do dzieci, jednak ilość sprzętu, potrzebnego do stworzenia każdej kombinacji wzrostowej grupy przedszkolnej generowałaby kolosalne koszty. Dodatkowo warto dodać, że podczas nauki w przedszkolu dziecko rośnie zwykle do kilku centymetrów, co już powodowałoby konieczność zmiany siedzenia. Idealnym rozwiązaniem wydają się więc być stołki o regulowanej wysokości. Możliwość dostosowania wysokości krzesła do wzrostu dziecka oraz regulacja tej wysokości wraz ze wzrostem dziecka, rozwiązuje problem odpowiedniego wyposażenia. Dziecko niezależnie od wzrostu może przyswajać wiedzę w komfortowych warunkach.

W przypadku wyposażenia przedszkoli nie istnieje możliwość stworzenia uniwersalnych rozmiarów wielu sprzętów. Z tego też powodu, aby przedmioty były użyteczne dla wielu dzieci przez wiele lat, należy wprowadzić możliwość regulacji niektórych elementów, które umożliwią dopasowanie sprzętów do indywidualnych potrzeb dziecka.