serwis chłodniczy

Rekuperacja i serwis chłodniczy

Mój brat zawsze był z całej rodziny najbardziej postępowy. Nigdy nie bał się on nowych technologii – jako jedna z pierwszych osób kupił sobie samochód hybrydowy, tak samo starał się zawsze, by jego dom również nie odbiegał od zachodnich standardów. Jednym z jego pomysłów była rekuperacja.

Serwis chłodniczy sprowadzał dobre agregaty

serwis chłodniczyDobrze pamiętam, jak spotkaliśmy się kiedyś u rodziców na kawie i opowiadał z zapałem co to właściwie jest. Twierdził, że w Warszawie mało kto o tym słyszał, tymczasem ludzi, którzy mieli to zainstalowane można było wtedy ze świecą szukać. On jednak był przekonany co do słuszności swojej decyzji. Rekuperacja, zgodnie z tym co mówił, była zarówno korzystna finansowo, jak i bardzo ekologiczna. Ponieważ akurat był w trakcie planowania budowy domu stwierdził, że zrezygnuje ze standardowej wentylacji na rzecz znacznie lepszej rekuperacji. Miał ogromne szczęście, że dowiedział się o tym właśnie wtedy – gdyby chciał montować rekuperację w domu, w którym byłaby już zainstalowana standardowa wentylacja, musiałby dołożyć sporo pieniędzy. Mówił też o tym, że zaopatrzył się w najlepszej jakości agregaty chłodnicze – była to zupełna nowość na naszym rynku. Znalazł rekomendowany serwis chłodniczy w Warszawie który sprowadzał agregaty z Japonii, dzięki czemu miał on niemal stuprocentową gwarancję jakości. Generalnie miło się słucha jego opowieści o nowych technologiach, niemniej wtedy rekuperacja i agregaty chłodnicze praktycznie nie schodziły z jego ust na krócej niż dwie minuty.

Powiedziałem mu w końcu wprost, by powiedział dla odmiany o czymś innym, na co on zareagował śmiechem i nie wrócił już więcej do tematu rekuperacji. Mimo to zasiał we mnie chęć do zainstalowania tego również w moim domu. Oczywiście nie była to kwestia podjęcia decyzji i kupienia z dnia na dzień, ale może za miesiąc albo za dwa zdecyduję się na coś takiego również u siebie.