Rodzaje wag przemysłowych

Praktycznie każdy produkt, który kupujemy w sklepie ma określoną masę. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie urządzenia jakim są wagi. Dzięki nim, klient ma gwarancję, że otrzymuje tyle produktu ile podane jest na opakowaniu. Wagi dzielimy przede wszystkim na dwa rodzaje mechaniczne i elektroniczne. 

Sprzedaż i naprawa wag

naprawa wag w GdańskuZ wagami do czynienia mam na co dzień, gdyż zajmuje się ich sprzedażą. Pracuje w niewielkim sklepie w Gdańsku, który poza wagami, oferuje również ich serwis, bowiem każda waga musi być co kilka lat legalizowana i kalibrowana. Takie są wymagi Urzędu Miar, którego zadaniem jest kontrola i dopilnowanie by wagi dokonywały prawidłowych pomiarów. Najczęściej sprzedawane są oczywiście wagi sklepowe. Obecnie rzadko sprzedawane są wagi mechaniczne, więkoszść przedsiębiorstw zaopatruje się w te elektroniczne z racji tego, że są wygodniejsze w użytkowaniu. Poza sklepowymi, równie chętnie kupowane są wagi analityczne, przeznaczone głównie do laboratoriów bądź do aptek, w których produkuje się leki, cechują się one najwyższą dokładnością, nawet do 0,0001 g. Równie popularne są wagi samochodowe. Mają one największą dopuszczalną masę pomiaru, dochodzącą nawet do 60 ton. Wagi samochodowe najczęściej wykonywane są na zamówienie. KIorzystają z nich nie tylko mechanicy, przeprowadzający okresowe diagnozy ale najczęściej kontrola transportu drogowego na granicach. Ich zadaniem jest niedopuszczenie do ruchu drogowego przeciążonych samochodów. Poza sprzedażą zajmuje się także serwisem i naprawą wag. Profesjonalna naprawa wag w Gdańsku to dosyć popularna usługa mimo to nigdy nie narzekamy na brak klinentów.

Pewnie ma to związek z tym, że tak naprawdę wagi wykorzystuje się praktycznie wszędzie. Zwykle naprawa sprowadza się do odnowienia dokumentów o legalizacji. Wtedy musimy sprawdzić, czy waga nie wymaga kalibracji. W przypadku gdy źle ważny nie możemy dopuścić jej z powrotem do obrotu handlowego, bez naprawienia usterki.