Rodzaje wydajnych systemów grzewczych w magazynach

Dobre ogrzewanie magazynu zapewnia nie tylko odpowiednie warunki pracy dla zatrudnionych w nim pracowników, ale także jest kluczowym elementem zachowania odpowiednich warunków dla przyjmowania klientów. Istnieje wiele systemów, które mogą być z powodzeniem stosowane zarówno w magazynach wielkopowierzchniowych, jak i małych firmach. Wielość systemów ogrzewania sprawia, iż łączenie ich może umożliwiać wydajne ogrzanie wnętrza magazynu.

Systemy grzewcze w powierzchniach spedycyjnych

wydajne ogrzewanie magazynówJednym z elementów jakie spotkamy w magazynach są specjalne kurtyny, które montowane są często nad wejściami i bramami wjazdowymi do magazynu. Wydajne ogrzewanie magazynów tego typu jest zapewnione przez strumień powietrza, który uniemożliwia wychłodzenie pomieszczeń. Kolejnym ważnym elementem ogrzewania pomieszczeń magazynowych i przemysłowych są specjalne grzejniki konwektorowe. Są one montowane na sufitach i ścianach, a temperatura jest regulowana za pomocą termostatu. Wiele tego typu grzejników ma swoje zastosowanie w mniejszych przestrzeniach magazynowych, w których pracownicy mogą regulować ich temperaturę poprzez zmianę ustawień na wyświetlaczach LCD. Podobnym elementem grzewczym są tez promienniki, które mogą być wykorzystywane w tych samych celach co grzejniki. Promienniki są jednak częściej mocowane na suficie, gdyż wydzielają dużo większe ciepło, i są stosowane do ogrzewania większych powierzchni hal.

Ogrzewanie przestrzeni otwartych za pomocą promienników jest praktykowane w wielu powierzchniach magazynu. Ich wydajność i trwałość jest doceniana w miesiącach zimowo-jesiennych oraz podczas pracy w nocy, kiedy temperatura spada na zewnątrz poniżej zera. Za pomocą promienników możliwe jest nie tylko szybkie, ale także stałe ogrzanie całego magazynu.