Roleta dzień i noc

Niedawno w moim domu wymienialiśmy wszystkie okna i drzwi. Dosyć duży koszt, ale jak najbardziej potrzebny. Okna miały już swoje lata, montowane były z piętnaście lat temu. Stały się już dosyć nieszczelne, mimo regulacji docisku uszczelki w sezonie zimowym, ciągle było czuć przeciągi. A drzwi stały się niedopasowane stylistycznie do reszty wystroju.

Roleta typu dzień i noc

rolety dzien noc nowy sączWymiana była okien była dużym przedsięwzięciem. Fachowcom całość zajęła parę dni, więc na ten czas przeniosłam się wraz z dziećmi do teściów. Na szczęście nie był to długi pobyt. Wybraliśmy okna z drewna. Bardzo nowoczesne i przede wszystkim zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza w domu. Zgodnie z zapewnieniami producenta spodziewam się, że rachunki za ogrzewanie w nadchodzącym sezonie grzewczym odczuwalnie spadną. Dodatkowo okna posiadają trzy szyby co zapewnia wyciszenie od hałasów z zewnątrz. Same plusy. Do nowych okien trzeba było również dobrać odpowiednie przybranie. Zamiast tradycyjnych zasłon i firanek zdecydowałam się na rolety. Dokładnie wybrałam rolety dzien noc nowy sącz. Rolety te są fantastyczne. Są zbudowane jakby z poziomych pasków, gdzie jedne są bardziej w formie siateczki, a drugie są gęsto kryjące. Paski te można przesuwać za pomocą sznurka z uchwytem w taki sposób, że przezroczyste miejsca są odkryte i wpada dużo światła. Lub przesunąć by gęsto kryjące zasłaniały całą szybę. Czyli gdy chcemy zasłonić okno na noc.

Wymiana drzwi była dużo mniej problematyczna. Panowie zamontowali i osadzili w futrynach wszystkie drzwi w dosłownie półtora dnia. Drzwi wybraliśmy również drewniane, w kolorze bardzo ciemnym. W pokojach mają poziome wstawki z mlecznego szkła. Drzwi łazienkowe są całe zabudowane. Idealnie współgrają z drewnianymi oknami i białymi roletami na szybach.