Rozliczenie dochodów z Niemczech i zwrot

Coroczne rozliczenie dochodów z ubiegłego roku jest obowiązkowe w każdym kraju. Jeśli pracownik nie złoży odpowiednich dokumentów w terminie naraża się na niemałe kłopoty i kary finansowe ze strony lokalnego urzędu skarbowego. Jednak samodzielne rozliczenie może być trudne, a nawet niemożliwe – mowa tutaj głównie o picie zagranicznym i znajomości przepisów obowiązujących w Niemczech.

Jak otrzymać zwrot niemieckiego podatku?

zwrot podatku z niemczechNa szczęście w kraju można znaleźć sporo profesjonalnych biur, które proponują wsparcie podczas corocznego rozliczania z zagranicznym fiskusem. Co więcej, pracownicy mają odpowiednią wiedzę, aby pomóc również przy złożeniu dokumentów w celu uzyskania kindergeld czy innych świadczeń dla rodziny lub obcokrajowców. Warto jak najszybciej złożyć odpowiednie rozliczenie, aby w krótkim czasie otrzymać stosowny zwrot podatku z Niemczech. Mowa tutaj bowiem o niemałych kwotach sięgających nawet kilku tysięcy złotych. Taki zastrzyk gotówki z pewnością przyda się każdemu i wystarczy nawet na rodzinne wakacje czy remont. Najważniejsze, aby powierzyć rozliczenie zaufanej firmie, która działa na rynku od lat i cieszy się równocześnie pozytywnymi opiniami. Często namiary na taką markę można dostać od znajomych czy członków rodziny pracujących także za granicą. Wiele spraw da się tutaj załatwić telefonicznie oraz poprzez kontakt e-mail więc wcale nie trzeba szukać jedynie wśród lokalnych firm.

Im szybciej złożymy rozliczenie, tym szybciej otrzymamy zwrot. Maksymalnie czeka się około pół roku od wysłania niemieckiego PITu. Oczywiście każdy urząd ma własne przepisy i określone terminy wypłacania zwrotów, jednak doświadczeni pracownicy biura rozliczeniowego z pewnością zadbają, aby pieniądze trafiły na konto klienta jak najszybciej.