Różne typy butów korekcyjnych od Memo

Firma Memo jest jedną z firm, która na polski rynek dostarcza różnego typu obuwia korekcyjnego i ortopedycznego. Firma ta zasłynęła w świadomości rodziców najmłodszych dzieci podeszwami Memo, które są w stanie w obrazowy sposób zaalarmować nas, jeśli nasze dziecko z jakichś względów nierównomiernie stawia stopy podczas chodzenia. Obszary podeszwy są wtedy nierównomiernie ścierane.

Zalety butów korekcyjnych Memo

buty korekcyjne memoW tego typu podeszwy wyposażone są oczywiście buty korekcyjne Memo. Buty korekcyjne umożliwiają nam zaobserwowanie i skorygowanie ewentualnych błędów, które występują w sposobie chodzenia naszego dziecka. Oznacza to, że buty korekcyjne skonstruowane są w taki sposób, by wymuszać na naszym dziecku odpowiednie ułożenie stopy podczas chodzenia. Jednocześnie pozostawiają właściwą przestrzeń, by dziecko mogło swobodnie poruszać palcami, gdy jego stopa znajduje się w bucie. But ma wzmocnioną konstrukcję na poziomie kostki, dzięki czemu noga utrzymywana jest w sposób zabezpieczający ją przed wykręceniem i innymi uszkodzeniami, które mogą wynikać z niewłaściwego stawiania nogi na podłożu. Jedną z ważniejszych cech butów korekcyjnych Memo jest wspominana już podeszwa. Jest to podeszwa, która została podzielona przez producenta na ponumerowane strefy, dzięki czemu możemy obserwować ścieranie podeszwy w konkretnych punktach i szybko interweniować, jeśli ścieranie jakiejkolwiek ze stref będzie wydawało się nam niewłaściwe.

Buty korekcyjne są rodzajem obuwia, które jeszcze nie jest obuwiem ortopedycznym i w zamyśle ma zapobiec konieczności jego noszenia przez nasze dziecko. Jest więc bardzo ważnym etapem w życiu naszego dziecka i powinniśmy zrobić wszystko, by nasze dziecko miało odpowiednie obuwie korekcyjne i korzystało z niego we właściwy sposób.