Rozwiązanie na każdą miarę

Poszukując urządzeń, które usprawniają ale przede wszystkim zabezpieczają pracę szkodliwą dla innych, można trafić na różnego rodzaju kurtyny wykonane z PCV. Są one coraz popularniejsze ze względu na swoje właściwości pozwalające zwiększać bezpieczeństwo zarówno w warsztatach, jak i halach produkcyjnych. Producenci wprowadzają wiele typów kurtyn, by dopasować je do oczekiwań klientów.

Nowoczesne rozwiązanie do warsztatów

kurtyna pcvKurtyny PCV są bardzo trwałe. Taki materiał przede wszystkim powoduje, że są bardzo trwałe na uszkodzenia. Producenci przemyśleli jak sprawić, by były one jak najbardziej praktyczne. Właśnie dlatego osobno tworzone są stelaże o różnych wysokościach i szerokościach. Istnieje również możliwość wykonania na zamówienie kilku skrzydłowych kurtyn, które odgrodzą całkowicie przestrzeń zagrożenia dla innych. Dodatkowo zakupuje się paski, które montuje się pojedynczo. W przypadku uszkodzenia można wymienić tylko jeden pasek, nie narażając firmy na kolejne koszty. Świetnie sprawdza się kurtyna pcv zwłąszcza w warsztatach podczas spawania. Sam proces jest bardzo szkodliwy dla oczu nie tylko wykonującego, ale także wszystkich osób znajdujących się w pobliżu. Właśnie dlatego należy jak najstaranniej dobierać rozwiązania, które pozwolą ograniczyć niebezpieczeństwo takiej pracy. Wiele warsztatów decyduje się na złożenie indywidualnego zamówienia prosto u producenta ze względu na to, że potrzebują kurtyn bardzo dużych rozmiarów. Dla firm nie jest to żaden problem, ponieważ stawiają klienta ponad wszystko i są w stanie stworzyć konstrukcje, które spełnią jego oczekiwania.

Podczas spawania bardzo należy uważać, by wszelkiego rodzaju opiłki nie dostały się do oczu, ani nie upadły na powierzchnię łatwopalną. Dlatego na rynku możliwy jest także zakup kurtyn, które są ognioodporne. Takie kurtyny powstały właśnie z myślą o przemyśle, w którym podczas procesów wykorzystuje się wysokie temperatury.