woodlike.com.pl

Rusztowania jezdne i dobre praktyki

Są takie rozwiązania bez których wykonanie określonej pracy byłoby co prawda możliwe, ale jednocześnie znacznie trudniejsze. Rusztowaniem jezdnym zdecydowanie warto się zainteresować. Błyskawicznie można przekonać się między innymi o tym, że jest to rozwiązanie uniwersalne, które ze względu na swoją budowę nadaje się do wykorzystywania we wnętrzach.

Układ jezdny w rusztowaniu

rusztowanie jezdne faraonePrawidłowe wykorzystywanie rusztowania również w tym przypadku może wiązać się z koniecznością montażu bezpośrednio na miejscu. Jest to jednak pozytywne, ponieważ zdemontowane rusztowanie jezdne można łatwo przetransportować ze względu na niewielkie gabaryty elementów nawet przy użyciu standardowego samochodu osobowego. Tym, co będzie specyficzne właśnie dla tak zwanego Rusztowania jezdnego są specjalistyczne elementy układu jezdnego. To one umożliwiają bezproblemowe przestawianie takiego rusztowania bez konieczności dźwigania. Będzie to szczególnie przydatne przy okazji prac związanych z wykonaniem sufitu, instalacji elektrycznej w górnej części pomieszczenia i tak dalej. Znakomite rusztowanie jezdne faraone będzie miało najczęściej wykonane koła z materiału gumowego. Mogą być to koła pompowane lub pełne. W każdym przypadku Ważne jest to, że przemieszczanie się z takim rusztowaniem nie musi oznaczać dużego wysiłku. Dodatkowo pomyślano tam również o aspekcie dotyczącym bezpieczeństwa. W związku z tym przy takich kołach znajdują się elementy układu hamulcowego umożliwiając tym samym stabilizację całego rusztowania. 

Do tego dochodzi jeszcze kwestia związana z możliwością ustawienia dodatkowej podpory takiego rusztowania. Dzięki rusztowaniom jezdnym pracuje się znacznie wygodniej niż w przypadku takich samych działań realizowanych na drabinie. Różnica polega na tym, że stojąc na podeście rusztowania jednego można jednocześnie korzystać z obydwóch dłoni.

Scroll to Top