Solidna prasa hydrauliczna

 

Zasada działania prasy jest generalnie bardzo prosta. Urządzenia te działają w oparciu o podstawowe prawo dotyczące ciśnienia. Dla wyjaśnienia dodam, że mowa tu o prasach hydraulicznych. Coraz częściej słyszy się o tym, że producenci tychże urządzeń wypuszczają na rynek kolejne modele wyposażone w wiele nowoczesnych opcji. 

Nowoczesne prasy dla stolarzy

prasa hydrauliczna automatycznaW każdej stolarni znaleźć możemy mnóstwo urządzeń, które ułatwiają pracę stolarzom. Nie ma sensu dodawać, że trudno wyobrazić sobie stolarnię bez pił tarczowych czy wiertarek bo to przecież kwestia oczywista. Coraz częściej jednak bywa tak, że stolarze nie wyobrażają sobie swojej pracy bez urządzeń jakim jest prasa hydrauliczna automatyczna. Urządzenia te używane są głównie do klejenia różnych elementów. Najczęściej chodzi tutaj o klejenie drewnianych elementów ale nie jest to regułą. Prasy hydrauliczne swoje działanie opierają o prawo Pascala dotyczące ciśnienia. Najprostsze wersje pras hydraulicznych wyposażone są w zaledwie dwa cylindry, które różnią się od siebie pojemnością. Z jednego cylindra do drugiego tłoczona jest ciecz, która następnie wywiera nacisk na tłok połączony z najważniejszym elementem prasy czyli jej ramieniem. Urządzenia jakimi są prasy hydrauliczne znane są już od wielu lat. Pierwsze modele opierały swoje działanie o napęd ręczny czyli o pompę, którą musieliśmy obsługiwać ręcznie. Obecnie takie urządzenia są stosowane bardzo rzadko.

Ogólnie rzecz biorąc prasy są urządzeniami bardzo przydatnymi. Stosują je już nie tylko stolarze ale coraz częściej spotkać je można w różnych zakładach produkcyjnych. Prasy idealnie nadają się również do produkcji soków czy przetworów z owoców i warzyw. Generalnie zastosowanie tych urządzeń jest bardzo duże i nie sposób wymienić je wszystkie.