Sprawne akumulatory motocyklowe we Wrocławiu

Nisko naładowany akumulator motocyklowy zaczyna zasiarczać, zmniejszając jego pojemność do poziomu, na którym staje się bezużyteczny. Niskie obciążenie może być powodowane ciągłym włączaniem i wyłączaniem silnika po pokonaniu kilku kilometrów. System ładowania nie będzie w stanie naładować akumulatora w przerwach między kolejnymi rozruchami.

Jak używać i ładować akumulatory motocyklowe?

akumulatory motocyklowe we WrocławiuPamiętajmy, aby w przypadku jazdy głównie na krótkich dystansach należy systematycznie sprawdzać poziom naładowania akumulatora. Jeśli jest za niski, należy go naładować. Nadmierne ładowanie akumulatora motocyklowego zbyt wysokim prądem ładowania powoduje przegrzanie akumulatora. Nigdy nie ładujmy akumulatora motocyklowego za pomocą ładowarki samochodowej. Warto wiedzieć, że akumulatory motocyklowe we Wrocławiu powinny być ładowane specjalnym sprzętem. Pamiętajmy, aby użyć specjalnej ładowarki do akumulatorów niskoprądowych i dostosujmy natężenie prądu do stanu akumulatora. Zima jest trudnym okresem zarówno dla akumulatora, jak i dla motoru. Ze względu na fakt, że bateria nie jest czasami używana nawet przez kilka miesięcy, oprócz tego, że stoi w nieogrzewanym pomieszczeniu lub na zewnątrz, nieodwracalnie traci swoje właściwości. Akumulator pozostawiony w motocyklu na zimę jest w większości przypadków praktycznie bezużyteczny w ujemnych temperaturach.

Pamiętajmy zatem, aby wyjąć baterię na zimę, zabrać ją w ciepłe miejsce i ładować przynajmniej raz w miesiącu. Do ładowania akumulatora należy używać specjalnej ładowarki elektronicznej do motocykla. Ładowarki motocyklowe w większości posiadają funkcję podtrzymania akumulatora przy życiu. Ładowarka ta może być podłączona do akumulatora zamontowanego na motocyklu przez całą zimę i dbać o jego właściwości.