Sprowadzam zagraniczne auta na wynajętych lawetach

Samochody używane cieszą się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem. Wszyscy doskonale wiemy, że ze względu na brak stali produkcja nowych samochodów znacząco wyhamowała. I dlatego właśnie rynek aut używanych przeżywa prawdziwe oblężenie. Od kilku lat przywożę samochody zza zachodniej granicy, ale takiego popytu jak obecnie to naprawdę nie pamiętam.

Wolę wynajmować lawetę niż kupić własną

laweta poznańRegularnie raz w tygodniu wyjeżdżam na zachód Europy po używane samochody. Nie jestem jednak typowym handlarzem, którzy przywozi byle jakie samochody, żeby tylko na nich jak najwięcej zarobić. Mam swoją renomę, a każdy mój klient jest zadowolony z zakupu jakiego u mnie dokonał. Auta sprowadzam na lawecie, ale tylko dlatego, że nie można się nimi legalnie poruszać po Polsce dopóki się ich nie przerejestruje. Natomiast lawetę wolę wynajmować, bo bardziej mi się to opłaca niż zakupienie własnej. Nie raz zdarza się, że jedna laweta Poznań to zdecydowanie za mało, bo potrzebuję wynająć kilka takich pojazdów. Mam swoich pracowników, którzy wyjeżdżają ze mną w trasę. Każdy z moich pracowników prowadzi jedną lawetę i dzięki temu możemy przywieźć nawet kilkanaście samochodów. Tym bardziej, że tak jak napisałem wcześniej popyt na auta używane i sprowadzane jest ogromny. Za wynajęcie lawety na dwie doby płacę pięćset złoty a taki wynajem przynosi mi kilka tysięcy złotych zarobku na czysto. Dlatego póki co wynajem jest dla mnie bardzo opłacalny.

Moja praca przynosi mi bardzo dużo satysfakcji. Każdy wyjazd za granicę po samochody to dla mnie ogromne wyzwanie, ale bardzo to lubię, ponieważ mogę sporo zarobić. Jednocześnie zawsze dbam o to, żeby przywożone przeze mnie samochody były sprawne i nie bite. Wiem, że dzięki temu moi zadowoleni klienci będą mnie polecać swoim znajomym.