Stylowe kaszkiety dla pań

Nie jest tajemnicą, że kobiety zdecydowanie częściej od mężczyzn eksperymentują z modą łamiąc schematy i dobierając odważne kreacje i kolory. Dotyczy to także okryć głowy, których moda damska zna naprawdę wiele, podczas gdy panowie o istnieniu większości z nich nawet nie mają pojęcia. Część kobiet jest na tyle pewnych siebie, że decydują się na czapki, które stereotypowo kojarzą się głównie z płcią męską.

Modne kaszkiety damskie na lato

letni kaszkiet damskiWśród wszystkich rodzajów okryć głowy nie ma chyba bardziej typowo męskiej czapki, niż kaszkiet. Przynajmniej kiedyś tak zapewne było, jednak obecnie letni kaszkiet damski nikogo już nie dziwi. Kaszkiety nadal kojarzą się głównie z panami, ale wynika to raczej z tego, że są one zaledwie jednym z wielu rodzajów okryć głowy stosowanym przez kobiety, podczas panowie wybierają zwykle pomiędzy dwoma, może trzeba rodzajami czapek. Różnica w różnorodności sprawia zatem, że kaszkiety, zupełnie niesłusznie, kojarzone są przede wszystkim z modą męską. W praktyce jednak wiele kobiet bardzo chętnie zakłada kaszkiety i ma ich w swojej garderobie po kilka, regularnie jednak zmieniając je z innymi rodzajami czapek, przez co nie są w nich widywane i kojarzone tak często, jak panowie, którzy potrafią nosić jeden kaszkiet bez przerwy całymi tygodniami. Obiektywne są w tym przypadku jednak statystyki sprzedaży w sklepach odzieżowych, które jasno wskazują, że sprzedaż kaszkietów damskich jest na zbliżonym, a nawet nieznacznie wyższym poziomie, niż ich męskich odpowiedników.

Projektanci mody w dzisiejszych czasach nie mają problemu z dostosowaniem jakiegoś elementu garderoby do potrzeb drugiej płci, ale w przypadku kaszkietów modele damskie pojawiły się już wiele lat temu. Bogactwo damskiej garderoby sprawiło jednak, że są one kojarzone głównie z mężczyznami, jednak w praktyce Panie noszę je równie często.