Szkolenia BHP w nowej pracy

 

Szkolenia BHP to ważna rzecz, kiedy podejmuje się nową pracę. Pracodawca musi zapewnić zatrudnionym przeszkolenie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, ponieważ to pozwala zapobiegać wypadkom na stanowisku pracy.

Szkolenia BHP w biurze

szkolenia bhp warszawa tanioNiektórym wydaje się, że szkolenie BHP musi być przeprowadzone wyłącznie na stanowiskach produkcyjnych. Nie jest to jednak prawda. Również w biurach pracownicy muszą zostać odpowiednio przeszkoleni, gdyż muszą wiedzieć, w jaki sposób zachowywać się w razie wystąpienia jakichś problemów. Muszą zdawać sobie sprawę ze swoich obowiązków, ale także praw. Ważne jest przeszkolenie stanowiskowe, ale także poznanie ogólnych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Zwykle pracodawcy o to wszystko dbają. Przynajmniej ja mam takie doświadczenia, ale wiem, że u moich znajomych różnie bywało i czasami niestety pracodawca tylko myślał, w jaki sposób ominąć przepisy. Niestety, jak to w życiu, zdarzają się uczciwi i nieuczciwi ludzie. Jeśli chodzi o moje szkolenie BHP to było ono dość szczegółowe. Nie trwało cały dzień, ale pani dość dokładnie powiedziała nam, co mamy robić w różnych sytuacjach. Oceniam tę wiedzę jako przydatną. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy na przykład komuś przytrafi się jakiś wypadek w pracy. Dobrze wiedzieć więc, co robić w takiej sytuacji. Poza tym szkolenia BHP muszą się odbywać nie tylko na wstępie, ale także okresowo. Na pewno więc później będziemy mieli je powtórzone, kiedy minie jakiś tam okres. Nie pamiętam, co jaki czas jest to wymagane na stanowiskach biurowych, ale na pewno regulują tę kwestię jakieś przepisy.

Dobrze, że ludzie coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego, że warto wiedzieć, jak dbać o bezpieczeństwo. To tak się mówi, że przy biurku, co się może zdarzyć, ale jednak wszędzie trzeba stosować pewne środki ostrożności.

Więcej znajdziesz na admir.com.pl