Sztuczne kwiaty czy żywe?

Jeszcze kilka lat temu sztuczne kwiaty zostawiały wiele do życzenia pod względem estetyki, obecnie jednak wyglądają one niemal jak żywe, a co za tym idzie pojawia się pytanie czy dom lepiej dekorować prawdziwymi czy też sztucznymi kwiatami? Które rozwiązanie jest lepsze?

Sztuczne kwiaty są bardziej praktyczne

sztuczne kwiatyNie da się ukryć że żywe kwiaty cięte mają swój urok, a jeśli mamy do czynienia z takimi kwiatami jak np lilie czy goździki ich niezaprzeczalnym atutem jest zapach. Jest to coś czego sztuczne kwiaty nie mogą nam dać. Niemniej minusem kwiatów ciętych jest to, że nie tyko trzeba pamiętać o tym by regularnie dolewać im świeżej wody, ale przede wszystkim to że są one bardzo nietrwałe, a co za tym idzie konieczne jest kupowanie cały czas nowych kwiatów. Może i katy świeże to ładniejsza ozdoba domu jednak są zdecydowanie mniej wygodne jak i o wiele droższe w praktyce od kwiatów sztucznych. Sztuczne kwiaty, zwłaszcza te dobrej jakość są stosunkowo drogie, jednak jest to jednorazowy wydatek, a co za tm idzie w gruncie rzeczy są one i tak tańsze niż świeże kwiaty. Dodatkowo pod względem wizualnym obecnie niemal nie odbiegają od tych prawdziwych, a są przy tym o wiele bardziej praktyczne. Ich minusem jest jednak to, że bardzo się kurzą, przez co trzeba je regularnie czyścić, a często się o tym zapomina. Nieodkurzane sztuczne kwiaty przestają się dobrze prezentowa a także mogą nasilać objawy alergiczne u osób z chorobami tego typu, czego należy mieć świadomość i brać to pod uwagę zastawiając się nad wyborem pomiędzy kwiatami sztucznymi a prawdziwymi.

Zarówno wybór kwiaty sztucznych jak i tych prawdziwych  do domu ma swoje wady i zalety. Należy tu wziąć przede wszystkim pod uwagę nasze oczekiwania względem tego typu dekoracji, ponieważ zarówno jedne jak i drugie są naprawdę piękne.