Sztukateria na suficie

 

W dzisiejszych czasach rynek oferuje nam szereg rozwiązań jeśli chodzi o wykończenie wnętrz. Historia rozet sięga jednak dużo wcześniejszego okresu, co może być dowodem na ponadczasowość tego rodzaju zdobień. Przyjęło się, że rozety służą głównie do ozdoby sufitów, dziś jednak wiele osób się przełamuje i stosuje je nawet do zdobienia ścian.

Dekoracyjne walory rozety dekoracyjnej

rozety dekoracyjne sufitoweJeśli jednak interesują nas rozety dekoracyjne sufitowe, z pewnością nie będziemy mieć najmniejszego problemu z odnalezieniem tych idealnych dla nas. Ich główną zaletą jest możliwość dopasowania do każdego wnętrza. Sprawdzą się one nie tylko w przestronnych, klasycznych pomieszczeniach, ale również  w nowoczesnych. W sklepach oferujących rozety dekoracyjne możemy przebierać w przeróżnych kształtach zdobień. Posiadają one różne od siebie motywy przewodnie, jednak wciąż króluje motyw kwiatów. Dzięki odpowiedniemu zestawieniu z żyrandolem oraz kolorem możemy nadać naszym wnętrzom niespotykany wyraz. Bez problemu możemy również przemalować rozetę jeśli zmieniamy kolor wnętrz oraz lampy, a dotychczasowy nie wpasuje się w nasze wyobrażenia. Kolejnym plusem, który pojawił się wraz z upływającymi latami jest materiał, z którego wykonywane są rozety. Dziś nie jesteśmy skazani jedynie na gipsowe formy, ale również styropianowe i poliuretanowe. Dzięki zastosowaniu takich materiałów sam montaż rozet jest znacznie łatwiejszy, gdyż są one bardzo lekkie w przeciwieństwie do rozet wykonanych z gipsu.

Rozety dekoracyjne mogą okazać się niebanalnym sposobem na wykończenie naszych wnętrz. Jeśli posiadamy bardzo dekoracyjny żyrandol będzie on znacznie lepiej prezentował się na rozecie niż na samym gołym suficie. Pamiętajmy również, że nie jest to rozwiązanie tylko dla szykownych wnętrz, ale także dla tych bardziej nowoczesnych.