Szybka rekonwalescencja po covid

Na koronawirusa każdy może zachorować, zwłaszcza osoby niezaszczepione, które są całkowicie bezbronne, jeżeli chodzi o ciężki przebieg choroby lub nawet śmierć. Jednak bez względu jak przejdziemy chorobę, to u każdego mogą się pojawić określone powikłania.

Kto może skorzystać z rekonwalescencji po covidzie?

rekonwalescencja po covid inowrocławNa początku pandemii, było mówione, że głównie zagrożone są osoby starsze, gdyż ich układ odpornościowy jest znacznie słabszy niż młodych i silnych osób. Dziś, już wiemy, że tak nie jest, gdyż nowe mutacje wirusa sprawiły, że coraz częściej atakuje młodsze osoby. W związku z tym nikt nie jest bezpieczny i każdy może potrzebować fachowej pomocy lekarskiej. Dla wielu pacjentów koniecznością jest rekonwalescencja po covid Inowrocław natomiast jest miastem, w którym zlokalizowany jest ośrodek prowadzący takie zabiegi. Rehabilitacja jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, ale tylko pod warunkiem, że pacjent otrzyma na nią skierowanie od lekarza internisty. Nie mniej jednak to nie jedyne obostrzenia, gdyż pacjent musi jeszcze spełniać wymagania kwalifikujące go do określonej grupy objawów. Po covidzie mogą się pojawić na przykład problemy z pamięcią i koncentracją, niedowłady kończyn, bóle głowy, utrata smaku i węchu czy różnego rodzaju bóle. Lekarz prowadzący uzupełnia kartę informacyjną choroby, gdzie zaznacza jakie powikłanie wystąpiły u danego pacjenta i na tej podstawie jest on kwalifikowany na konkretną rehabilitację. Koszt pobytu pacjenta w takim ośrodku wynosi prawie 190 zł dziennie.

Jak na razie, z zorganizowanej rekonwalescencji po covidzie skorzystało już dziesiątki tysięcy osób, a stale kierowane są na nią nowi pacjenci. Walka z koronawirusem jest bardzo ciężka, ale jeszcze groźniejsze bywają powikłania, które mogą trwać wiele miesięcy.