Taśmy samoprzylepne i ich wykorzystanie

Wydaje nam się, że taśmy samoprzylepne nie są podstawowym wyposażeniem w naszych domach czy biurach, jednak niekoniecznie musi być to prawda. Często dzieje się tak, że nie mamy pod ręką takiej taśmy, a akurat bardzo by się przydała. Warto więc upewnić się, że jedna czy dwie różne taśmy w domu lub tez biurze są. Poniżej kilka sposobów na wykorzystanie taśm, niekoniecznie tych podstawowych.

Więcej o taśmach samoprzylepnych

taśmy samoprzylepne 3mWiadomo, taśmy samoprzylepne potrzebne nam w różnych sytuacjach. Często zdarzają się momenty, w których coś zostanie przypadkowe rozerwane, a był do na przykład ważny i potrzebny dokument, którego nie można w żaden sposób odtworzyć. Niewidoczna cienka taśma w połączeniu z wprawną ręką może zdziałać cuda a po rozdarciu nie będzie nawet najmniejszego śladu. Na rynku możemy znaleźć mnogość tego typu produktów, zarówno cieknie taśmy samoprzylepne 3m jak i te grubsze, którymi skleimy większe elementy, na przykład kartony. A do czego jeszcze możemy wykorzystać przede wszystkim przezroczyste taśmy? Otóż znawcom i amatorom robótek ręcznych i całego DIY na pewno spodoba się artystyczne wykorzystanie tego rodzaju taśm. Możemy różnego rodzaju naklejki i napisy za pomocą taśmy nanieść na słoiki (czy inne szklane przedmioty) a także na przedmioty drewniane. Czarne napisy lub dekoracje na jasnym drewnie wyglądają naprawdę bardzo stylowo.

Pamiętajmy, że oprócz zwykłych przezroczystych taśm (lub też występujących w wariancie brązowym) możemy również spotkać kolorowe taśmy lub też dekoracyjne w różne wzorki. Możemy wykorzystać je do dekoracji wszelkich elementów w naszym biurze czy domu. Spodobają się one zarówno dzieciom jak i dorosłym. Kolorowe taśmy dekoracyjne w różne wzorki są często wykorzystywane w dziennikach czy kalendarzach.