termowizja

Technika i termowizja jest skomplikowaną nauką

Od najmłodszych lat, gdy tylko moi rodzice kupili pierwszy komputer domowy, miałam zainteresowanie w informatyce i nie tylko, bo w ogólnie pojętej technice również. Dlatego zawsze śledziłam wszystkie nowinki techniczne, które się pojawiały na świecie, nawet takie urządzenia jak kamery termowizyjne śledziłam, bo chciałam kiedyś dostać możliwość, by na własne oczy zobaczyć jak jest zbudowana.

Czym jest termowizja?

termowizjaMoże to dziwne, biorąc pod uwagę moją płeć, ale rozkręcona kamera termowizyjna byłaby dla mnie spełnieniem małego marzenia, gdyż badanie jak coś jest zbudowane, dlaczego działa tak, a nie inaczej to dla mnie było spełnienie marzeń. Jednak technika ciągle się zmieniała, a ja dorastałam, dlatego gdy nadszedł czas na wybranie szkoły średniej od razu wiedziałam, że chce iść do technikum. Jednak okazało się, że zostałam mocno zawiedziona, gdyż zamiast sprawdzać do czego służy termowizja – www.kamera-termowizyjna.pl, sprawdzać urządzenia służące do jej odczytu, to my uczyliśmy się jedynie teorii. Rozumiem, muszę wiedzieć co to jest pirometr, jednak czemu nie możemy przetestować jego działania w praktyce? Lub po prostu zobaczyć jak wygląda, dotknąć, zobaczyć jak jest zbudowane? Zostałam mocno zaskoczona przez realny wygląd zajęć w technikum i czułam nawet chęć, by przenieść się do innej szkoły, w końcu mogę uczyć się czegoś innego i przy okazji rozwijać moje zainteresowanie, jednak uznałam, że tak łatwo się nie poddam, w końcu czekają mnie praktyki, które podpasują bardziej w moje zainteresowania.

Dlatego też uczyłam się twardo, już na początku klasy drugiej zaczęłam szukać miejsca, gdzie mogłabym odbyć moje praktyki, czegoś się nauczyć i nie być traktowaną jak zwykły uczeń. I moje starania na szczęście okazało się, że nie poszły na marne, bo dostałam się do wymarzonego miejsca i nauczyłam się wielu ważnych rzeczy.