Terraria dla kameleona

Kameleony to bardzo ciekawe i piękne zwierzęta. Wiele osób z pewnością chciałoby hodować je u siebie w domu. Jednak, należy się do tego właściwie przygotować. Kameleony wymagają bowiem odpowiednich warunków, które możemy zapewnić im w specjalnym terrarium. Jak to zrobić? Jakie akcesoria wybrać? Podpowiadam poniżej.

Jak stworzyć odpowiednie terrarium dla kameleona?

akcesoria do terrarium dla kameleonaTerraria dla gadów, w tym kameleona, powinny jak najwierniej oddawać środowisko, w którym żyją na wolności. Zapewnienie im jak najbardziej podobnych warunków z pewnością sprawi, że będą czuły się lepiej. Będą zdrowsze oraz będą wykazywały naturalne zachowania. W przypadku kameleonów terrarium powinno mieć wielkość minimum 60 na 60 centymetrów. Najlepiej jednak, aby jego długość dochodziła nawet do jednego metra. wysokość takiego terrarium powinna być sporo, bo nawet 150 centymetrów. Kameleony świetnie się wspinają, dlatego wysokość takiego lokum powinna być duża. Jeśli chodzi o akcesoria do terrarium dla kameleona to powinny być to przede wszystkim konary drzew oraz różnego rodzaju gałęzie. Warto pomyśleć nad zakupem niewielkiego drzewka, po którym kameleon mógłby się wspinać. Ponadto, powinno ono mieć gęste listowie, gdzie kameleon mógłby się ukrywać. Należy także pamiętać o tym, że żywe rośliny nie mogą być trujące dla naszego zwierzaka, gdyż kameleony lubią obgryzać roślinność. Dodatkowo, warto wstawić naszemu gadowi wodospad, z którego z przyjemnością będzie pił wodę. 

Ważnym elementem terrarium dla kameleona jest także odpowiednie oświetlenie. Powinniśmy zainwestować nie tylko w lampy grzewcze, ale także w te emitujące promienie UVB. Kameleony bowiem pobierają witaminę D3 właśnie z tego typu lamp. Jest to wymagane dla jego prawidłowego rozwoju oraz zdrowia.