Transportowanie taśmami modularnymi

Ich zastosowanie jest nieodłączną częścią każdej linii produkcyjnej, szczególnie w przemyśle żywnościowym oraz spożywczym. Mimo, że cała linia składa się z wielu elementów i każdy jest na swój sposób ważny, to bez nich nie mogłaby się ona obejść. O czym mowa? O uniwersalnych i szeroko wykorzystywanych taśmach transportowych modularnych.

Wszechstronność taśm modularnych

taśmy modularneWykorzystywane są w wielu branżach przemysłu i tam, gdzie ich temperatura pracy od -40 do prawie 100 stopni Celsjusza jest niezbędna. Wykonywane są najczęściej z polipropylenu, poliacetalu lub polietylenu, co zapewnia im długą trwałość oraz solidność. Są one łatwe w montażu, a dodatkowo zapewniają szybką i precyzyjną wymianę poszczególnych modułów. Taśmy modularne składają się z wielu elementów składowych, które połączone są ze sobą za pomocą litych sworzni z tworzywa sztucznego. Jest to rozwiązanie bardzo mocne i żywotne, które umożliwia realizację wielu funkcji transportowych i procesowych – niemożliwych do zrealizowania za pomocą tradycyjnych taśm. Dzięki modułowej budowie możliwa jest szybka i bezproblemowa zmiana długości lub szerokości całej taśmy, a stosując odpowiednie moduły funkcyjne można wpłynąć na zmianę jej własności. Producenci oferują swoje towary w wersji ze zbierakami poprzecznymi lub falami bocznymi o różnych wysokościach. Takie taśmy stosuje się z powodzeniem w transporcie takich produktów, jak ryby, mięsa, warzywa, wypieki czy nawet pojazdy, ale i również w wielu gałęziach przemysłu.

Świetne właściwości oraz różnorodne funkcje taśm modularnych sprawiają, że mają one naprawdę ogromne pole do zastosowania. Są one doskonałym uzupełnieniem wielu linii produkcyjnych, mogą również stanowić pojedyncze urządzenie odpowiedzialne za transportowanie towarów. Modułowa budowa sprawdza się wszędzie, gdzie czasami konieczna jest zmiana wymiarów urządzenia lub dodanie nowych jego możliwości.