Trening oczu dla osób noszących soczewki kontaktowe

Obecnie bardzo wiele osób regularnie uprawia ćwiczenia fizyczne, zarówno w domu jak i w klubach fitness. Modne jest bycie zdrowym i świadome odżywianie.

Soczewka kontaktowa musi być dobrze dobrana

soczewka kontaktowaJednak równie ważne w przypadku różnego rodzaju wad wzroku jest ćwiczenie oczu celem uzyskania poprawy widzenia lub zmniejszenia występującej wady wzroku. Szczególnie ważne jest to w przypadku najmłodszych, bo zdrowe nawyki w postaci ćwiczeń zaprocentują w przyszłości. Szkła kontaktowe noszone w przypadku wady wzroku, nie uniemożliwiają regularnego ćwiczenia mięśni gałki ocznej. W okresach, kiedy jesteśmy chorzy lub zestresowani, obserwujemy gorszą ostrość widzenia. Wynika to najczęściej z ogólnego przemęczenia i odbija się to na naszym wzroku. Oczy powinny odpoczywać od ekranu komputera, czy telewizora. Obecnie zbyt wiele godzin spędzamy przy monitorach czy urządzeniach emitujących szkodliwe promieniowanie. Soczewka kontaktowa, po gdy jest dobrze dobrana, nie powinna wywoływać dyskomfortu. Jeśli tylko zauważymy pogorszenie ostrości widzenia, zróbmy przerwę w czasie której nasz wzrok odpocznie. Płyny do soczewek pozwalają oczyścić soczewki nawet w 10 min. Zestawy ćwiczeń do oczu zawierają najczęściej takie, które polegają na wodzeniu wzrokiem za kolorowym przedmiotem, czy patrzenie w dal. Gimnastyka wzroku trwa kilka minut. Korzystnie działa zasłanianie jednego oka, by wzmocnić pracę drugiego. Zieleń koi wzrok, warto spoglądać na nią możliwie najczęściej. Można wykonywać ćwiczenie polegającej na patrzeniu w kierunku słońca, przy zamkniętych powiekach. Powolne poruszanie głową sprowokuje gałki oczne do naturalnego ruchu.

Przy zamkniętych oczach można sobie wyobrazić położoną cyfrę osiem i wodzić wzrokiem po jej kształtach. Poruszanie gałkami w prawo i w lewo pomaga się zrelaksować.

Więcej o soczewkach na e-soczewki.pl/