Tworzenie studni na Śląsku

Na terenie województwa śląskiego bardzo modne stało się zakładanie swoich własnych studni głębionych, dzięki którym jesteśmy w stanie zaopatrzyć nasz własny ogródek w wodę. Oczywiście taka woda jest używana nie tylko do celów rolniczych, ale i przemysłowych, bo bardzo wielu przedsiębiorców używa takiej wody jako swojego rodzaju chłodnicy do pracy sowich maszyn.

Woda użyteczna w przemyśle

studnie głębinowe śląskJak wiadomo Śląsk jest polską stolicą węgla, gdzie wydobywane i eksportowane są setki tysięcy ton węgla rok rocznie. Obróbka takiego węgla wymaga bardzo wielu różnych procesów chemicznych, niż rzeczywiście trafi on do składowisk węgla z którego skupuje się węgiel, który nadaje się do palenia w piecach. Jednym z zabiegów, które stosuje się na śląsku jest oczyszczanie węgla z różnego rodzaju innych kamieni czy pisaku jakie jest w nim zawartych poprzez opłukanie do strumieniem silnej zimnej wody. Niegdyś był to bardzo kosztowny proces i marnowało się wiele wody, jednak teraz studnie głębinowe śląsk zaczynają powoli przejmować te obowiązki, bo kopie się bardzo duże rozległe studnie na terenie całego procesu oczyszczania takiego węgla i transportuje się z nich wodę, która jak wiadomo jest darmowa. Dzięki temu kopanie na śląsku są w stanie zdecydowanie zaoszczędzić bardzo wiele pieniędzy, bo zużywaj oni zdecydowanie mniej wody z wodociągów miejskich. Dlatego też dla klienta i cena węgla będzie bardziej atrakcyjna, bo kopanie zapłacą mniejsze rachunki lokalnym sieciom wodociągowym.

Przemysł to bardzo duży i złożony biznes, więc nic dziwnego ze szuka się oszczędności praktycznie na każdym kroku, bo nawet niewielkie oszczędności na tonie węgla w skali roku mogą dać oszczędności rzędu kilku milionów złotych dla firmy, co jest już sporym plusem dla spółki.