spawanie

Umiejętność cięcia laserem nie daje pracy

O tym, że ciężko jest znaleźć pracę niestety przekonuję się sam na własnej skórze. Niby Bydgoszcz, w którym mieszkam, jak wiadomo jest dużym miastem, które z pozoru jest pełne możliwości, a mimo to znaleźć pracę w tym mieście jest na prawdę bardzo, ale to bardzo ciężko.

Potrafię spawać, jednak nie mogę znaleźć zatrudnienia

spawanieJa już praktycznie jestem załamany, bo pomimo tego, że szukam i staram się znaleźć tą pracę, a i tak niż z tego nie wychodzi. Przez ponad dziesięć lat pracowałem jako spawacz, w firmie świadczącej usługi spawalnicze. Jednakże z dnia na dzień firma została po prostu zamknięta, wskutek czego pracownicy tej firmy, w tym ja po prostu stracili pracę. Ja w tej firmie na prawdę bardzo dużo się nauczyłem. Nauczyłem się zresztą nie tylko spawania, ale też innych rzeczy jak na przykład to, jak zrobić cięcie strumieniem wody. W poprzedniej pracy robiłem na prawdę bardzo, ale to bardzo dużo ciekawych rzeczy.
Najczęściej oprócz spawania robiłem cięcie laserem. Są to jedynie przykłady rzeczy, które w mojej poprzedniej firmie wykonywałem. Jednakże umiejętności, które posiadam i techniki, na których się znam jest dużo, dużo więcej. Poza tym spawaczem jestem z wykształcenia, poza tym mam bardzo dużo doświadczenia, więc wydawać by się mogło że szybko znajdę pracę. Jednakże pomimo tego, że jestem wykształcony w tym kierunku i pomimo, że powszechnie panuje opinia, że spawacze są potrzebni do pracy, to ja nadal nie mogę sobie znaleźć pracy. Na prawdę możecie mi wierzyć, że robiłem wszystko już żeby znaleźć pracą. Oczywiście jestem zarejestrowany w Państwowym Urzędzie Pracy, jako osoba bezrobotna szukająca pracy.

Liczyłem na początku, że oni mi pomogą znaleźć pracę, jednakże co tu dużo mówić, po prostu się przeliczyłem. Mam nadzieję jednak że już wkrótce szczęście się do mnie uśmiechnie i znajdę pracę.

Więcej informacji na metal-fan