Worek wielkogabarytowy potrzebny w gospodarstwie rolnym

 

Każde gospodarstwo rolne w większym lub mniejszym stopniu potrzebuje specjalnych worków, które będą w stanie pomieścić duże ilości materiałów sypkich, nawozów czy płodów rolnych. Używanie owych worków jest również ściśle powiązane z możliwością ich transportowania za pomocą maszyn ciężkich. Mając na uwadze potrzeby rolników, producenci stworzyli specjalne worki, zwane big bagami.

Dlaczego big bagi są niezbędne w rolnictwie?

worek big bagNowoczesne i wzmocnione worki wielkogabarytowe to rozwiązanie, które jest coraz szerzej stosowane we wszystkich branżach rolniczych. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja oraz odpowiednie uszycie worka sprawia, że transport i przechowywanie materiałów sypkich staje się bardzo łatwe. Worek big bag jest wyposażany w szereg elementów, które ułatwiają jego użytkowanie. Przede wszystkim jest on zaopatrzony w dwustronne uszczelnienie szwów, które eliminuje ryzyko rozszczelnienia worka, a co za tym idzie nagłego wysypania się jego zawartości. Bardzo pomocnym elementem owych worków są także specjalne uchwyty transportowe (jest ich najczęściej cztery), które są wykorzystywane do przewozu przez ładowarki rolnicze czy wszechstronne ciągniki. Bardzo dogodną opcją jest także szeroki wybór rozmiarów i krojów worków, dzięki którym rolnicy mogą dobrać odpowiedni rozmiar worka do swoich potrzeb. Każdy klient będzie mógł wybierać wśród wersji ażurowych, powlekanych czy niepowlekanych. Dostępne są także odpowiednie wkłady do worków, które chronią ich zawartość przed wilgocią.

Nowoczesne worki wielkogabarytowe typu big bag są jedynym rozwiązaniem dla rolnictwa, dzięki któremu możliwe jest wykonywanie prac bez obaw o ich wytrzymałość materiałową. Specjalny materiał i sposób szycia gwarantuje długie korzystanie z tego typu produktów.