Wózki do bezpiecznego transportu drobnicy

 

W zakładach i halach produkcyjnych, gdzie odbywa się montaż produktu, trzeba pomiędzy różnymi stanowiskami przemieszczać drobne elementy danego wyrobu. Do tego celu służą najczęściej, niezbyt skomplikowane urządzenia, jakimi są osiatkowane wózki. Ze względu na swą prostotę, a co za tym idzie niską cenę, w każdej hali znajdują się w ilości, zabezpieczającej potrzeby.

Budowa i zalety wózka

wózki osiatkowaneUrządzenia do ręcznego transportu, a wśród nich wózki osiatkowane produkowane są w różnych rozmiarach i wariantach na bazie prostokąta. Zasadniczo różnią się wysokością i udzwigiem. Te parametry warunkują, z jakiego materiału są wykonane. Z tworzyw sztucznych wykonane są wózki o mniejszym udźwigu. Do transportu cięższych przedmiotów przeznaczone są wózki wykonane ze stali. Wszystkie wózki wyposażone są w kółka, dzięki czemu zmiana usytuowania takiego wózka nie stanowi żadnego problemu. Zarówno rodzaj osiatkowania, jak i odległość usytuowania kółek od podłoża, są zależne od przeznaczenia danego wózka. Wózki wykorzystywane do transportu drobnych elementów w halach produkcyjnych są lekkie, mają nieduże kółka, które oddzielają od podłoża denną płaszczyznę, zaś osiatkowanie jest gęste, najczęściej wykonane z plastiku. Wózki półkowe lub przeznaczone do transportu przedmiotów wielkogabarytowych są większe, ich osiatkowanie jest rzadkie, natomiast kółka większe i solidniejsze. Jeszcze inaczej zbudowane są wózki, z których korzystamy w marketach. Kółka ulokowane są na wysokich „nogach”, wózek jest metalowy, solidny, osiatkowanie niezbyt gęste, ale też metalowe. Zasadniczą cechą tego wózka jest stabilność i solidny uchwyt, za pomocą którego klient bezpiecznie manewruje wózkiem.

Wszystkie omówione rodzaje wózków można bez problemu kupić w sklepach branżowych lub on-line bezpośrednio od producenta. Oferta jest urozmaicona i każdy może kupić taki wózek, jaki jest m u potrzebny.  Producenci udzielają gwarancji na zakupione urządzenia, które bardzo często są eksploatowane w bardzo trudnych warunkach.