Wybór kosmetyków w zależności od rodzaju cery

W hurtowniach kosmetyków można zamawiać różnego rodzaju produkty. Hurtownie mają do zaoferowania zarówno kosmetyki dla kobiet jak i dla mężczyzn. Są też linie kosmetyków dla dzieci. Najczęściej kupowane są kosmetyki do twarzy. Na polskim rynku znajduje się całe mnóstwo różnego rodzaju kremów.

Kremy do twarzy stosowane na dzień i na noc

hurtownia kosmetykówPrzed wyborem konkretnego kosmetyku do twarzy, należy dobrze zastanowić się nad tym, jaki mamy rodzaj cery. Jeśli cera jest sucha, kupujemy kosmetyki do cery suchej. Jeśli cera jest tłusta, analogicznie wybieramy kosmetyki do cery tłustej. Są też kosmetyki do cery mieszanej oraz do cery normalnej. Ostatnio popularne stały się linie medyczne kosmetyków, które przeznaczone są np. dla osób z różnymi problemami dermatologicznymi np. mocne złuszczanie się naskórka, zmiany trądzikowe, blizny i inne. Każda hurtownia kosmetyków ma do zaoferowania kosmetyki przebadane dermatologicznie, czyli takie, które są bezpieczne dla skóry. Obecnie dużą popularnością cieszą się też kosmetyki naturalne, które nie zawierają takich związków chemicznych jak np. parabeny (które mogą prowadzić do powstawania reakcji alergicznych na skórze bardzo wrażliwej). Dodatkowo warto wspomnieć, że kosmetyki dzieli się też pod względem ich zastosowania: kosmetyki na noc i kosmetyki na dzień. Kosmetyki stosowane na noc zazwyczaj tworzą nawilżającą powłokę na skórze twarzy.

Raczej nie należy używać kosmetyków natłuszczających – lepszym rozwiązaniem jest nawilżanie skóry, bo wtedy staje się ona bardziej jędrna, napięta, jest dobrze uwodniona. Na cerę zmęczoną i z problemami dermatologicznymi można stosować też kosmetyki odżywcze – zawierają one różnego rodzaju składniki, które szybko wnikają do skóry twarzy i odżywiają ją. W hurtowniach są też kosmetyki odmładzające np. z kwasem hialuronowym.